19:32

1402/07/02

اجرای ۲۲ پروژه فعال پل و ابنیه با اعتبار بالغ بر ۱۳۳ میلیارد تومان در سطح استان هرمزگان

رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان از پیشرفت ۵۷ درصدی ۲۲ پروژه ابنیه و فنی در سطح استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان، «ایرج علیزاده» رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲ پروژه ابنیه فنی و پل در شهرستان های مختلف وجود دارد، گفت: این پروژه ها با پیشرفت میانگین ۵۷ درصدی در سطح راه‌های این استان در حال اجرا هستند.

این مقام مسئول افزود: بیشترین پروژه ها به تفکیک شهرستان شامل : بندرعباس، شش پروژه -حاجی آباد،یک پروژه -بستک، چهار پروژه- بندر لنگه ،سه پروژه-میناب، دو پروژه-رودان، یک پروژه -پارسیان ،یک پروژه -بندرخمیر،دو پروژه و بشاگرد،دو پروژه می باشد که بزرگترین آن ساخت پل سرخنگی یا سه دهانه ۲۰ متری با اعتبار بالغ بر ۳۲ میلیارد تومان است.

علیزاده یادآورشد: از دیگر پروژه های فعال و در حال ساخت استان، پل کمشک در شهرستان بستک با ۵ دهانه ۱۰ متری با اعتبار بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان است.

وی در خصوص نگهداری پل های سطح استان اظهار داشت: این اداره متولی نگهداری ۱۳۶۰۸ دستگاه پل و آبرو با دهانه‌های متفاوت و همچنین نگهداری ۹ دستگاه تونل به طول ۳۱۵۲ متر است که از این تعداد ۴۱۴ پل در سطح استان با اعتبار مورد نیاز ۷۰۰ میلیارد تومان نیاز به تعمیرات اساسی دارد که بیشترین آن در شهرستان میناب واقع شده است .

علیزاده شناسایی و تعمیر پل‌ها و ابنیه فنی را وظیفه مهم این اداره دانست و گفت: در همین خصوص تنقیه پل‌ها و آبروها یکی از اقدامات مستمر این اداره کل برای جلوگیری از خسارات احتمالی به پل‌ها و هدایت آب‌های سطحی( در برخی از فصل های سال) است. رییس اداره نگهداری ابنیه راه‌های استان هرمزگان خاطر نشان کرد: اداره نگهداری ابنیه علاوه بر این بازدیدها و بازرسی‌های فنی مستمر برای بررسی وضعیت پل‌ها و ابنیه فنی، با تیم کارشناسان خود برای حصول اطمینان از ایمنی سازه‌ای و بررسی پل‌ها به طور مستمر بازرسی را انجام می دهد.

علیزاده درپایان از چالش های پیش روی این اداره گفت و عنوان کرد: کمبود نیروی کارشناس ماهر، کمبود اعتبارات بدلیل چند برابر شدن نرخ مصالح در بازار، سرقت نرده پل‌ها پس از برخورد وسایل نقلیه و عدم استقبال شرکت‌های پیمانکاری از مناقصات از چالش‌های ما در زمینه نگهداری ابنیه فنی راه‌های استان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *