05:47

1403/04/31

افتتاح اتوبان اصفهان شیراز ؛ رئیسی روبان را 11 مهر قیچی می کند یا 20 مهر؟

در حالی که شیرازی ها و سایر اهالی استان فارس مشتاقانه در انتظار افتتاح اتوبان اصفهان شیراز توسط رئیس جمهور بودند، رئیسی جمعه آخر هفته گذشته به جای استان فارس روانه اصفهان شد!

در حالی که شیرازی ها و سایر اهالی استان فارس مشتاقانه در انتظار افتتاح اتوبان اصفهان شیراز توسط رئیس جمهور بودند، رئیسی جمعه آخر هفته گذشته به جای استان فارس روانه اصفهان شد!

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، برنامه سفرهای استانی رئیس جمهور برای رسانه ها از قبل به صورت دقیق مشخص نیست اما بسیاری از مردم و اهالی رسانه انتظار داشتند رئیسی اولین هفته مهرماه روانه استان فارس شود.

با این وجود افتتاح اتوبان اصفهان شیراز این هفته هم رخ نداد و رئیسی جمعه 7 مهرماه را در اصفهان گذراند. سفر رئیس جمهوری به نصف جهان یک روزه بود و اهمیت سفرهای استانی رئیسی و هیات دولت را به استان ها نداشت اما برنامه ریزی سفر رئیسی به اصفهان قبل از سفر به استان فارس و شیراز چندان صورت خوشی نداشت یا دست کم برنامه ریزانی که این سفر را تدارک دیدند، سلیقه به خرج ندادند!
به هر شکل افتتاح اتوبان اصفهان شیراز در هفته اول مهرماه انجام نشد و با توجه به این که سفرهای استانی رئیس جمهور معمولا روزهای پایانی هفته انجام می شود باید منتظر باشیم تا برنامه آخر هفته جاری رئیسی و هیات دولت اعلام شود.

این احتمال وجود دارد که رئیسی و اعضای کابینه روز سه شنبه 11 مهر که روز تولد امام صادق است به شیراز سفر کنند و افتتاح این اتوبان در این روز انجام شود. تجربه نشان داده است مسئولان جمهوری اسلامی ترجیح می دهند پروژه های بزرگ عمرانی در ایام و مناسبت های ویژه افتتاح شود و اتفاقا این روریکرد، امری پسندیده است.

11 و 20 مهر بهترین روزها برای افتتاح اتوبان اصفهان شیراز
اگر مراحل آماده سازی افتتاح اتوبان اصفهان شیراز هنوز تکمیل نشده باشد و افتتاح این آزادراه به 11 مهرماه نرسد، بهترین روز برای انجام افتتاح 20 مهر است. 20 مهرماه روز بزرگداشت حافظ است و این روز برای شیرازی ها و اهالی استان فارس اهمیت خاصی دارد. علاوه براین حافظ جزو شخصیت های ملی تمام هم‌میهنان ما به شمار می رود و افتتاح این آزادراه در روز بزرگداشت حافظ نیز پسندیده و مطلوب خواهد بود.

بر اساس آخرین گزارش های اتوبان 212 کیلومتری که مسافران فراوانی در انتظار گشایش آن لحظه شماری می کنند به صورت شبانه روزی در حال آماده سازی است تا وعده دولت برای افتتاح آن بیش از این دچار تاخیر نشود.

شایان ذکر است؛ پیش از این قرار بود آزادراه اصفهان به شیراز در هفته پایانی شهریورماه مورد بهره برداری قرار گیرد اما این افتتاح بدون ذکر دلایل به تاخیر افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *