06:32

1403/04/31

افتتاح جایگاه شارژ خودرو برقی گروه مپنا در هتل میزبان بابلسر

نخستین جایگاه شارژ خودرو برقی گروه مپنا روز سه شنبه دوم آبان ماه 1402 در هتل میزبان بابلسر در استان مازندران با حضور جمعی از مقامات دولتی و استانی و همچنین مدیران و متخصصان مپنا رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از گروه مپنا، این جایگاه که در راستای مسئولیت اجتماعی گروه مپنا به بهره برداری رسیده است قابلیت شارژ خودروهای الکتریکی با پروتکل های مختلف را داشته و منطبق با استانداردهای کره ای، ژاپنی و چینی است. از ویژگی های این شارژرها می توان به تفاوت در سوکت شارژ و متوسط طول شارژ آنها که بین ۲۰ تا ۴۵ دقیقه است، اشاره کرد. همچنین شارژر دارای کارت شارژ و اپلیکیشن کاربری اختصاص است.
محمدحسین رفان مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا در این رویداد با برشمردن مهمترین دلایل روی آوردن به خودرو برقی گفت: مهمترین دلیل حرکت در این مسیر، دو مسئله زیست محیطی و اقتصادی است و همچنین کاهش مصرف انرژی از دیگر دلایل این موضوع است.
او ادامه داد: اگر تمام خودروها برقی شوند، مصرف سوخت کنترل می شود و کاهش می یابد. نگهداری خودرو برقی بسیار ساده و کم هزینه است. امکان شارژ مجدد دارد. مثلا اگر با خودرو برقی سربالایی را طی کنیم هنگام ورود به سرپایینی باتری شارژ می شود.
رفان با اشاره به توسعه دوچندان خودروی برقی در اروپا گفت: برای گسترش هرچه بیشتر استفاده از خودرو برقی نیازمند زیرساخت های این خودروها در کشور هستیم. ما در گروه مپنا انواع شارژها را تا 600 کیلووات تولید کرده ایم و در تهران تاکنون تعدادی از ایستگاه های شارژ ایجاد و به بهره برداری رسیده است.
او در پایان ضمن تقدیر از هتل میزبان، از حرکت کشور به سمت برقی سازی ابراز رضایت کرد و گفت: امیدواریم با همکاری شهرداری های شهرهای مختلف کشور این اقدام در نقاط دیگر هم انجام شود.
مجتبی قلیپور، فرماندار شهرستان بابلسر با تمجید از گروه مپنا برای انجام این اقدام در بابلسر، اظهار امیدواری کرد همانطور که دنیا در حرکت به سمت برقی سازی خودروهاست، مپنا نیز در این مسیر توسعه روزافزون یابد.
مجید صیادیان، شهردار بابلسر نیز در این مراسم ضمن تقدیر از این اقدام تاکید کرد که در شهر بابلسر آمادگی افزودن به ایستگاه های شارژ خودرو برقی فراهم است.
سیدرضا حسینی کرانی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بابلسر نیز این اقدام مپنا و هتل میزبان را خدمت به خلق دانست و از کسانی که در راه آسایش مردم قدم برمی دارند تقدیر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *