ماینده اتاق تعاون ایران در شورای عالی هماهنگی ترابری کشور گفت: تعیین بهای بلیت قطارهای مسافری بین شهری، در دویست و هجدهمین نشست این شورا با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار و در خصوص افزایش بهای بلیت قطارهای مسافری بین شهری تصمیم گیری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، محمدرجائیه نماینده اتاق تعاون ایران در شورای عالی هماهنگی ترابری کشور با بیان این مطلب گفت: طبق مصوبه افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری بین شهری در سال ۹۹ ، افزایش قیمت ۴۵ درصدی طی دو مرحله، مصوب شده بود که در سال ۹۹ یک مرحله این مصوبه به میزان ۲۵ درصد انجام شد.

وی ادامه داد: اعمال مرحله دوم افزایش قیمت مصوبه سال ۹۹ به میزان ۲۰ درصد در نشست شورای عالی ترابری به تصویب اعضا رسید و برای سال ۱۴۰۰ طرح افزایش قیمت، مصوب نشد.

رجائیه افزود: در این نشست، وزیر راه و شهرسازی تهیه و تدوین برنامه ای در راستای پایداری اقتصاد ریلی بدون اتکا به بودجه برای حفظ ظرفیت فعلی ناوگان مسافری ریلی و افزایش ارائه خدمات به مسافران را از رئیس راه آهن خواستار شد. به گفته وی اعتبار بخشی از طرح و برنامه از طریق بلیت با نرخ بهینه و مابقی توسط دولت تامین خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.