05:26

1403/04/31

امکان افزایش ظرفیت ترمینال یک فرودگاه امام به 10میلیون نفر طی 6 ماه

ظرفیت ترمینال یک فرودگاه امام خمینی ۶ میلیون مسافر است که تا سال آینده به ظرفیت تردد سالانه ۱۰ میلیون مسافر می رسد.

مرور وعده های وزیر راه و شهرسازی نشان می دهد او چندی پیش وعده داده که ظرفیت ترمینال فاز یک فرودگاه امام خمینی ۶ میلیون مسافر است که تا سال آینده به ظرفیت تردد سالانه ۱۰ میلیون مسافر می رسد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، مهرداد بذرپاش این وعده را در مراسم آغاز عملیات عمرانی فاز دوم شهر فرودگاهی امام بیان کرد و همچنین گفت: ترمینال سلام با ظرفیت ۵ میلیون مسافر روز به روز در حال توسعه است و شاهد خدمات رسانی آن به زوار عتبات عالیات بوده ایم که تا پایان سال آینده به ۱۰ میلیون نفر می رسد.

یکی از کارشناسان در مورد این وعده وزیر راه و شهرسازی در شبکه های اجتماعی عنوان کرد: وزیر چگونه مدعی می شود در یک سال ظرفیت ترمینال یک فرودگاه امام خمینی از 6 میلیون به 10 میلیون مسافر خواهد رسید؟

علی افشار گفت: در کجای دنیا و در کدام فرودگاه ها و در چه کشورهایی چنین رشدی مشاهد شده که در ایران شاهد آن باشیم که با مشکلات عمده ای رو به رو است که هیچ کشوری تا کنون تجربه آن را نداشته است.

شاهرخ ظهراب زاده اما نظر متفاوتی دارد و معتقد است « افزایش ظرفیت ترمینال فرودگاه امام از ۶ به ۱۰ میلیون عدد بزرگی نیست».

وی افزود: این افزایش ظرفیت حتی طی یک بازه ۶ ماهه شدنی است.

این کارشناس ادامه داد: برای مقایسه، ظرفیت ترمینال در فرودگاه‌های دبی، استانبول و دوحه، بالای ۵۰ میلیون است.

وی عنوان کرد: همین الان از بابت تعداد کانترهای پذیرش مسافر، ظرفیت ترمینال فرودگاه امام بالای ۱۰ میلیون است اما فضای مقابل کانترها دارای محدودیت است و کافیست بخش curbside، به فضای ترمینال اضافه شود.

ظهراب زاده گفت: تعداد میزهای کنترل پاسپورت و کنترل امنیتی هم با اصلاح چیدمان داخل ترمینال قابل افزایش است.

وی افزود: فضای سالن انتظار/ترانزیت هم با اصلاح چیدمان داخلی بسیار بهتر از وضع فعلی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *