03:37

1403/05/01

برنامه امسال شهرداری تهران برای مترو چیست؟

شهرداری تهران در ادامه سیاست های خود برای توسعه و بهبود حمل و نقل عمومی، برنامه های متعددی برای مترو در سال جاری دارد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تسنیم، توجه ویژه مدیریت شهری فعلی تهران به حوزه حمل و نقل عمومی یکی از ویژگی های بارز این دوره است و سعی مدیران شهری بر این بوده که ضمن جبران کاستی های دوره گذشته، وضعیت بهتری در این حوزه برای شهروندان فراهم کند.

در این راستا شهرداری تهران علاوه بر اقدامات انجام شده در سال گذشته برای سال جاری در حوزه مترو در نظر دارد، 9 کیلومتر مسیر باقی مانده خطوط هفت گانه را با 8 ایستگاه به بهره برداری برساند.

همچنین قرار است از ایستگاه های باقی مانده بدنه اصلی خط 6 مترو شامل شهدای هفده شهریور، میدان خراسان، سرباز و شهید نجات اللهی را به بهره برداری برساند. 

علاوه بر این در سال جاری از 6.5 کیلومتر توسعه جنوبی خط 6 به همراه دو ایستگاه میدان عبدالعظیم(ع) و حرم حضرت عبدالعظیم(ع) نیز بهره برداری خواهد شد.

پست برق شمالی خط 6 و تکمیل پست برق سایر خطوط نیز بهره برداری می شود و از یک کیلومتر مسیر به همراه ایستگاه ورزشگاه تختی در خط 7 نیز بهره برداری خواهد شد و 1.5 کیلومتر مسیر به همراه ایستگاه آیت الله کاشانی در توسعه غربی خط 4 نیز به بهر ه برداری می رسد.

تکمیل ورودی دوم ایستگاه های بهره برداری شده در خطوط 3، 4، 6 و 7 نیز در دستور کار خواهد بود.

علاوه بر این شروع عملیات اجرایی توسعه شمالی خط  7 در دستور کار شهرداری تهران است و عملیات اجرایی پایانه ها و پارکینگ های خطوط نیز ادامه خواهد یافت.

آغاز تحویل ناوگان ریلی جدید از محل قراردادهای 791 دستگاه واگن و 113 واگن و همچنین شروع عملیات اجرایی خطوط جدید و تراموا نیز جزوه توسعه ناوگان و آغاز عملیات اجرایی خطوط جدید شهرداری تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *