06:22

1403/04/31

بهره برداری از ۲۰ کیلومتر خط مترو در شهر تهران و مترو پرند؛ امسال

در سال جاری حدود ۲۰ کیلومتر خط مترو با ۱۴ ایستگاه به همراه خط پرند به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار تهران وعده داد خطوط هفتگانه سطح شهر تهران تکمیل و در سال جاری حدود ۲۰ کیلومتر خط مترو با ۱۴ ایستگاه به همراه مترو پرند به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، علیرضا زاکانی گفت: تهران در آستانه یک جهش بزرگ در حوزه حمل و نقل عمومی است که مقدمات آن فراهم شده و اعتبارات و امکانات آن نیز در دستور کار قرار گرفته است.

او با تاکید بر این که حوزه مترو سرعت چشمگیری در بخش توسعه خطوط به خود گرفته است، افزود: امسال احداث خط ۹ و ۱۰ مترو شروع می شود.

شهردار تهران این مطلب را 26 شهریور در جمع خبرنگاران عنوان کرد و افزود: همچنین خطوط هفتگانه نیز در سطح شهر تهران تکمیل خواهند شد و در سال جاری حدود ۲۰ کیلومتر خط مترو با ۱۴ ایستگاه به همراه خط پرند به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته وی در حوزه تامین واگن مترو نیز وعده بازسازی ۲۹ رام قطار مطرح شده بود که ۱۱ واگن آن آماده شده است.

وی در مورد قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن نیز با بیان این که این قرارداد از سال ۹۶ معطل مانده بود، گفت: با همکاری دولت ۱۵ درصد پیش پرداخت آن انجام شده و ما وعده تحویل ۷۹۱ واگن را در شهرداری تهران به مردم می دهیم.

زاکانی گفت: از سوی دیگر از ۱۱۳ دستگاه واگن ملی نیز در حال حاضر عملا هشت واگن آن آماده و مهیا شده و مابقی نیز در حال پیگیری است.

زاکانی درباره ساخت تراموا نیز گفت: بودجه تراموا به صورت مشارکتی با سایر بخش ها تامین می شود؛ البته این مقدمه ای است تا تصویب طرح توسط شورا و طبق برنامه ما امسال احداث تراموا قابلیت عملیاتی شدن دارد؛ اما پیش از آن مصوبه شورا لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *