05:47

1403/04/31

تاکید مجدد شهردار تهران بر احداث تراموا در پایتخت

شهردار تهران بار دیگر بر احداث تراموا در پایتخت تاکید کرد.

به گزارش ایران ناوگان به نقل از خبرگزاری تسنیم، مراسم امضای تفاهم‌نامه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی میان شهرداری تهران و وزارت صنعت، معدن و تجارت صبح امروز با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و سید رضا فاطمی امین وزیر صمت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، علیرضا زاکانی شهردار تهران اظهار کرد: ما به دنبال نوسازی ناوگان حمل‌ و نقل عمومی در شهر تهران هستیم. اکنون 75 درصد رفت‌ و آمدهای سطح شهر با خودروهای شخصی صورت می‌گیرد و سهم ناوگان حمل‌ و نقل عمومی در جابجایی‌های درون شهری 25 درصد است.

شهردار تهران افزود: در شهر تهران با فرسودگی ناوگان حمل‌ و نقل عمومی روبرو هستیم و از استانداردها نیز عقب هستیم. به عنوان مثال مطابق اسناد بالادستی باید 11 هزار اتوبوس در پایتخت فعال باشد، در حالی که این رقم اکنون 2550 دستگاه است.

زاکانی افزود: در بخش تراموا نیز به دنبال ایجاد الگویی جدید از حمل‌ و نقل هستیم. همچنین با هدف ساخت ناوگانی پاک و غیرآلاینده در جهت توسعه و نوسازی اتوبوس، ون، تاکسی و موتورسیکلت‌های پایتخت اقدام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: براساس این تفاهم‌نامه قرار است بحث نوسازی جدی و گسترده وسایل حمل و نقل عمومی انجام و از طریق اصلاح نرم در خصوص افزایش خطوط، تغییر چارچوب‌های حمل و نقل در خطوط، خدمت متفاوت و افزایش میزان ناوگان اقدام شود.

وی با بیان اینکه سال 1402 را سال تجدید حیات برای حمل و نقل عمومی شهر تهران قرار داده‌ایم، افزود: توجه شورای شهر ششم و شهرداری به موضوع حمل و نقل، افقی را برای شهر باز می‌کند تا 45 درصد بودجه شهر تهران در این زمینه در نظر گرفته شود.

شهردار تهران با بیان اینکه در حوزه توسعه و تجهیز ناوگان اتوبوس، ون، تاکسی و موتورسیکلت، هم هدف شهرداری حرکت به سمت موجودیت پاک و غیرآلاینده است، تصریح کرد: امیدواریم در این حوزه‌ها کار را به‌ بهترین شکل پیش ببریم. مطمئنا این همکاری‌ها میان شهرداری و وزارت صمت، یک بازخورد مناسب برای شهروندان تهران و الگوی جدید تفاهمنامه بین دستگاه‌ها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *