02:32

1403/05/01

تحویل حداقل ١٠٠ دستگاه اتوبوس برقی در ماه تا پایان سال

مدیرعامل ایران خودرو ضمن تاکید بر تأمین نیاز ناوگان حمل ونقل عمومی کشور، بر قراردادهای منعقده برای تحویل خودروهای سنگین و از جمله اتوبوس های برقیِ داخلی سازی شده، اشاره و اعلام کرد که بر اساس قرارداد منعقده با وزارت کشور برای خرید بیشتر اتوبوس های برقیِ ایران خودرو دیزل، به سرعت این اتوبوس ها تحویل خواهند شد؛ به گونه ای که تحویل ١٠٠ دستگاه اتوبوس برقی در هر ماه تا پایان سال برنامه ریزی شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از ایسنا، علیمردان عظیمی ظهر (یکشنبه) در حاشیه مراسم تحویل ١٠٠٠ دستگاه کامیونت آرناپلاس به وزارت کشور، ضمن تأکید بر اینکه رسالت ایران خودرو و ایران خودرو دیزل، تامین ناوگان عمومی کشور است؛ اظهار کرد: خوشبختانه امروز ١٠٠٠ کامیونت را تحویل وزارت کشور جهت استفاده در ناوگان جمع آوری زباله و خودروهای آتش نشانی داده شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از توافق دیگر این شرکت با وزارت کشور در خصوص اتوبوس های برقی، خبر داد و گفت: تاکنون ۴٠ دستگاه اتوبوس برقی داخلی سازی شده آماده تحویل به شهرداری کرج است. همچنین مقرر شده است که وزارت کشور، تعهدی برای خرید بیشتر این خودروها از ایران خودرو دیزل داشته باشد تا روال تحویل سرعت گیرد تا بتوانیم تا پایان سال حداقل ماهانه ١٠٠ دستگاه اتوبوس برقی را تحویل دهیم.

وی با اشاره به وجود حدود ٢٠٠ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در ناوگان کشور و توافق با وزیر کشور پیرامون نوسازی تاکسی ها در روز جاری گفت: این ناوگان فرسوده تاکسیرانی، نیاز به ترمیم دارد. توافق شده که سالانه ٨٠ هزار دستگاه خودرو سورن را به عنوان تاکسی، تحویل وزارت کشور دهیم. سورن ها خودروهایی هستند که علاوه بر اینکه از استانداردهای خوبی برخوردار است، مورد تایید مردم و تاکسیران ها است.

تحویل خودروهای برقی داخلی تا پایان سال ۱۴۰۳

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در خصوص توافق صورت گرفته برای تحویل تاکسی های برقی اظهار کرد:تا دهه فجر ۱۸۰۰ دستگاه تحویل شهرداری ها خواهد شد و از سوی دیگر بحث داخلی سازی خودروهای برقی مطرح است که در این خصوص نیز خودروی ری را برقی که اولین خودروی شاسی بلند برقی نیز در دهه فجر رونمایی خواهد شد. خودروهای برقی داخلی تا پایان سال آینده تحویل خواهد شد.

عظیمی در ارتباط با آخرین وضعیت استانداردهای خودروی پارس تصریح کرد: به مشتریان این خودروها اعلام می کنیم که قطعا به تعهدات خود عمل خواهیم کرد. کمی تاخیر ایجاد شده که بابت آن پوزش می طلبیم. برنامه ما این است در پی حمایت سازمان استاندارد، خودروی پژو پارس را به ترتیب تا پایان سال تولید کرده و تحویل خواهیم داد و مشکلی از این بابت نخواهد بود.

وی اضافه کرد: برای سال آینده نیز رایزنی ها در حال انجام است تا خودروی پارس تولید شود. چنانچه نتوانیم خودروی پارس را با استانداردهای فعلی دیگر تولید کنیم حتما خودروی جایگزین را برای مشتریان در نظر خواهیم گرفت که قطعا به لحاظ استاندارد از خودروی پارس فعلی بهتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *