06:23

1403/04/31

تفاهم نامه ادامه پروژه متروی اهواز منعقد می شود

همه دستگاه های استان خوزستان این آمادگی را دارند که از متروی اهواز با یک پشتوانه ملی حمایت کنند.

معاون فنی و عمرانی استانداری خوزستان با بیان اینکه اراده ملی برای راه اندازی متروی اهواز وجود دارد، گفت: همه دستگاه های استان خوزستان این آمادگی را دارند که از متروی اهواز با یک پشتوانه ملی حمایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از ایسنا، محمد خانچی در جلسه بررسی پیشنهادهای سرمایه گذاران برای راه اندازی قطار شهری اهواز که امروز (۲۸ خردادماه) در شهرداری اهواز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که استاندار خوزستان هر هفته دنبال می کند تا هر چه زودتر راه اندازی شود، موضوع متروی اهواز است. تعیین تکلیف حقوقی مترو کار بزرگی بود که در نتیجه همدلی کلیت مجموعه استان رخ داد.

خانچی افزود: همه دستگاه های استان خوزستان این آمادگی را دارند که از متروی اهواز با یک پشتوانه ملی حمایت کنند.

وی گفت: امیدواریم تفاهم نامه اولیه ادامه کار متروی اهواز در دهه ولایت با حضور وزیر کشور منعقد شود.

وی با اشاره به اینکه نگاه ملی برای راه اندازی متروی اهواز وجود دارد، بیان کرد: مجموعه های زیادی برای راه اندازی مترو اهواز اعلام آمادگی کرده اند و پس از بررسی پیشنهادها، بهترین تصمیم برای استان خوزستان اتخاذ خواهد شد.

برنامه ریزی گسترده برای راه اندازی متروی اهواز با چند سناریو
رضا امینی شهردار اهواز هم در این جلسه گفت: یکی از مطالبات جدی شهروندان اهوازی از مدیریت شهری، تعیین تکلیف موضوع مترو است.

وی مترو را نماد توسعه شهری دانست و گفت: برنامه ریزی گسترده ای برای راه اندازی متروی اهواز با چند سناریو پیش بینی شده است و امیدواریم پس از وقفه چند ساله شاهد بهره برداری از مترو اهواز باشیم.

امینی گفت: همه ظرفیت های ملی و استانی را برای بهره برداری از مترو اهواز به کار خواهیم گرفت و این اراده در شورای شهر اهواز نیز وجود دارد.

وی بیان کرد: سرفصل های مالی و اقتصادی ویژه ای در مدیریت شهری پیش بینی شده است که در پروژه مترو اهواز تزریق خواهد شد تا این پروژه که به عنوان یکی از مطالبات شهروندان اهوازی مطرح است به سرانجام برسد.

غلامرضا شانه سازان رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر اهواز هم در این جلسه گفت: شورای ششم شهر اهواز از همان شروع به کار، خواستار رفع موانع پروژه قطار شهری و اتمام آن در یک چشم انداز مشخص شد.

وی افزود: اعضای شورای شهر با همه توان و ظرفیت خود از راه اندازی پروژه مترو، حمایت می کنند.

شانه سازان گفت: مدیریت شهری اهواز از امکانات خوبی مانند زمین های با ارزش افزوده برخوردار است که می تواند به عنوان پشتوانه تامین مالی پروژه مترو مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *