00:35

1402/09/12

تکمیل ایستگاه های باقی مانده خطوط 6 و 7 مترو تهران

اولویت برنامه های اجرایی مدیریت شهری برای سال جاری ، تکمیل ایستگاه های باقی مانده خطوط 6 و 7 متروی تهران است.

پس از افتتاح 3 ایستگاه شهر زیبا، شهران و شهید آرمان علی وردی (کوهسار) در خط 6 مترو تهران، حالا خبر می رسد که ورودی های دوم ایستگاه های شهر زیبا و شهران نیز امسال به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، عباس فتحعلی پور مجری خط 6 مترو تهران در این رابطه گفت: همان طور که پیشتر عنوان شده بود، اولویت برنامه های اجرایی مدیریت شهری برای سال جاری ، تکمیل ایستگاه های باقی مانده خطوط 6 و 7 مترو است.

وی افزود: در خط 6 مترو برخی ایستگاه های قطعات میانی و شمالی باید تکمیل شوند که اخیرا سه ایستگاه از بخش شمالی به بهره برداری رسید. برای ماه های پیش رو، سعی داریم ایستگاه های آیت ا… کاشانی و شهدای کن را نیز به مرحله افتتاح برسانیم تا قطعه شمالی خط 6 ایستگاه باقی مانده ای نداشته باشد.

به گفته وی، به موازات تکمیل ایستگاه ها ، ساخت و بهره برداری از ورودی های دوم را در دستور کار قرار داده ایم و در این زمینه ورودی دوم ایستگاه های شهر زیبا و شهران را امسال افتتاح خواهیم کرد.

مجری خط 6 مترو در ادامه به روند بهره برداری از ایستگاه های قطعه میانی این خط اشاره کرد و افزود: پنج ایستگاه قطعه میانی نیز در نوبت تکمیل و افتتاح قرار دارند که در فاز نخست ایستگاه های میدان خراسان، بهار شیراز و استاد نجات اللهی قرار داشته و دو ایستگاه سرباز و شهدای هفدهم شهریور هم در نوبت بعدی وارد مدار بهره برداری شبکه خطوط مترو تهران می شوند.

فتحعلی پور گفت: پروژه توسعه جنوبی خط 6 نیز مرحله حفاری تونل و احداث ایستگاه های چهارگانه خود را پیش رو دارد که امیدواریم سال آینده با اتمام عملیات حفاری ، فرآیند افتتاح برخی ایستگاه های این قطعه نیز به سرانجام برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *