03:33

1403/05/01

ثبت یک میلیارد قطعه یدک خودرو با کدرهگیری

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت از ثبت یک میلیارد قطعه یدک خودرو با کد رهگیری و دارای ضمانت در یک سال گذشته خبر داد و گفت: تولید خودرو در دولت سیزدهم رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از بازار، محمدمهدی برادران در آیین اهدای ۲ خودروی نیسان آبی به ۲ خانواده فداکار، اظهار داشت: سال گذشته فروردین ماه طرحی با عنوان شناسایی قطعات یدکی توسط تولیدکنندگان و تامین کنندگان قطعه آغاز شد.

وی با بیان اینکه یک میلیارد قطعه یدک خودرو با کد رهگیری ثبت شده است، ادامه داد: این تعداد قطعه در مجموع توسط تولیدکنندگان تولید شده که تقلبی و قاچاق نیستند و دارای ضمانت هستند.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت افزود: سایپا رتبه نخست را با رشد ۶۰۰ درصدی در تولید قطعات یدکی کسب کرده است.

برادران با اشاره به امضای تفاهم معاونت صنایع عمومی وزارت صمت با سایپا، گفت: قرار است بیش از ۱۰ هزار خودروی نیسان آبی به صورت اقساطی به صاحبان صنعتی که ایجاد اشتغال کنند، اختصاص خواهیم داد.

وی بیان کرد: این طرح از امروز به مدت یک ماه آغاز شده و صاحبان صنعت می توانند این خودروها را در اختیار رانندگان برای حمل کالاها قرار دهند.

معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه یکی از کارهایی که صنایع دنبال می کنند، مسئولیت اجتماعی است، گفت: بیشتر کارهای خیری که در کشور اتفاق می افتاد، از سوی مجموعه صنعتی و صاحب صنعت است که در حوزه اشتغال زایی و فرهنگی و اجتماعی صورت می گیرد و در کنار اشتغال زایی که مرهون مجموعه های صنعتی کشور است، از فضای معنوی و اخلاقی در جامعه ای بهره مند می شویم.

برادران با بیان اینکه در سال های گذشته تولید خودرو کاهش یافته بود، گفت: اکنون در دولت سیزدهم شاهد رشد تولید خودرو هستیم و موانع تولید توسط وزیر صمت طرح موضوع شده است؛ رییس جمهور نیز دستور رسیدگی داد که اکنون اصلاحات در تولید خودرو صورت گرفته و شاهد رشد کمی و کیفی تولید خودرو هستیم.

وی تاکید کرد: تولید نیسان در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد چشمگیری داشته و امسال نیز به ۶۰ هزار دستگاه تولید می رسد.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت با اشاره به اینکه در صنعت دچار مشکل کمبود نیرو هستیم، گفت: نبود نیروی کار یکی از مشکلات در حوزه صنعت است که نشان می دهد در گذشته سیاست جمعیتی و فرزندآوری را درست در نظر نگرفته ایم و اکنون جامعه صنعتی نیاز به نیروی کار دارد که یک راهبرد است.

برادران با اشاره به از خودگذشتگی راننده نیسان در نجات جان ۶ نفر با خودروی نیسان، گفت: اول از جامعه خبری که اخبار را خوب مخابره می کنند تشکر می کنیم و دوم از این راننده ای که توانست با خودروی اجاره ای اقدام به نجات ۶ نفر محبوس شده در آتش کند، قدردانی می کنیم.

وی عنوان کرد: همچنین یک راننده نیسان دیگر برای ۱۲ نفر از اعضای خانواده خود با این خودرو نان آوری می کند که از این خانواده به خاطر اهتمام به سیاست جوانی جمعیت نیز تشکر می کنیم و این خانواده ها نیسان آبی هدیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *