06:44

1403/04/31

رئیس هیات مدیره انجمن تولید کنندگان سیستم های تهویه مطبوع ایران هشدار داد: خطرساز بودن تونل های جاده ای کشور بدون سیستم تهویه

رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان سیستم های تهویه مطبوع ایران در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تاسیسات نسبت به مخاطرات زیربار ترافیک رفتن تونل های جاده ای کشور بدون برخورداری این تونل ها از سیستم تهویه مطبوع مناسب هشدار داد.

رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان سیستم های تهویه مطبوع ایران در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تاسیسات نسبت به مخاطرات زیربار ترافیک رفتن تونل های جاده ای کشور بدون برخورداری این تونل ها از سیستم تهویه مطبوع مناسب هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، مهدی بستانچی که در جمع خبرنگاران حاضر در تور بازدید از محصولات و دستاوردهای شرکت های عضو انجمن تولید کنندگان سیستم های تهویه مطبوع ایران سخن می گفت، بیان کرد: سیستم های تهویه تونل های مترو از کشورهای خارجی مثل آلمان وارد می شد که به همت متخصصان این شرکت، این سیستم ها داخلی سازی شد. در حال حاضر سیستم های تهویه داخلی در برخی خطوط مترو شهرهای تبریز، کرج، قم و تهران نصب و در حال کار است و کیفیت و صرفه اقتصادی این سیستم ها قابل رقابت با سیستم ها و تجهیزات وارداتی است، ضمن آن که سیستم های داخلی از خدمات پشتیبانی قابل قبولی نیز برخودار است.

مدیرعامل گروه صنعتی بستانچی در ادامه با اشاره به بی توجهی مسئولان پروژه های عمرانی به ضرورت نصب سیستم های تهویه مطبوع کارآمد در تونل های جاده ای ، بیان کرد: طراحی و ساخت سیستم های تهویه باکیفیت برای تونل های جاده ای در این مجموعه انجام گرفته است اما به دلیل نبود سفارش و تقاضا از سوی مجریان پروژه های عمرانی، از این ظرفیت استفاده نمی شود.

رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان سیستم های تهویه مطبوع ایران با هشدار درباره مخاطره آمیز بودن بی توجهی به تهویه مطبوع تونل های جاده ای برون شهری و درون شهری، تصریح کرد: نباید منتظر باشیم حادثه تلخ یا فاجعه ای در تونل ها رخ دهد و دچار تلفات جانی شویم و بعد به فکر اجرای استانداردهای بین المللی باشیم. در حال حاضر تعداد بسیار کمی از تونل های جاده ای کشور دارای سیستم تهویه مطبوع هستند که متاسفانه این سیستم ها هم کارآمد نیستند، ضمن آن که آزادراه ها و بزرگراه های پرتعدادی در کشور داریم که اصولا سیستم تهویه مطبوع برای آنها نصب نشده است. این در حالیست که بر اساس استانداردهای بین المللی هر 1000 متر تونل باید دارای سیستم تهویه مطبوع استاندارد و کارآمد باشد.

بستانچی در پایان یادآور شد؛ هزینه نصب و راه اندازی تجهیزات تهویه مطبوع در مقابل هزینه ساخت تونل ها و آزادراه ها و بزرگراه های کشور رقم بسیار ناچیزی است و این هزینه می تواند از بروز خسارت های سنگین مالی و جانی جلوگیری کند، بر این اساس به عنوان تولیدکنندگان سیستم های تهویه مطبوع خواستار حمایت سیاست گذاران پروژه های عمرانی و توجه به این حوزه قبل از بروز یک فاجعه انسانی در تونل ها هستیم.

شایان ذکر است؛ در این تور بازدید خبرنگاران از محصولات و توانمندی های تعدادی از شرکت های عضو انجمن تولید کنندگان سیستم های تهویه مطبوع ایران شامل؛ آژند الکتریک، پیشگام تجهیز، آسا مبدل کاسپین، تلاش گستران تهویه کارن، کاسپین فولاد و مس البرز، پاسکو، تبخیر صنعت، تهویه الوند، دماوند، فرم دما، صنعتی صفیاد، تهویه، هواسازان، سارایل، بابک مس ایرانیان، تهویه فراز، آرتمن، الکترو سامانه الوند، اطلس تک و … بازدید و با تازه ترین دستاوردهای این شرکت ها آشنا شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *