05:28

1403/04/31

رشد ۳۳۶ درصدی صادرات کالا از بنادر مازندران طی هفت ماهه سال جاری

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت: عملکرد بنادر نوشهر و فریدونکنار در بخش صادرات کالا از آغاز سال جاری تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۳۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،سعید کیاکجوری مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، از رشد ۳۳۶ درصدی صادرات کالا در هفت ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در بخش ورود کشتی‌های تجاری به بنادر نوشهر و فریدونکنار نیز عملکرد اداره کل در هفت ماهه نخست سال جاری از رشد ۷۴ درصدی برخوردار بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با بیان اینکه عملکرد بنادر نوشهر و فریدونکنار در بخش تخلیه و بارگیری در مجموع رشد ۸۵ درصدی داشته است، افزود: محصولات کشاورزی، مواد معدنی و مواد غذایی از مهمترین کالاهای صادراتی به کشورهای همسایه و غلات، کاغذ و مقوا، چوب و تخته از عمده‌ترین کالاهای وارداتی به این بنادر طی هفت ماهه نخست امسال بوده است.

کیاکجوری خاطرنشان کرد: بنادر نوشهر و فریدونکنار از تجهیزات و امکانات مناسبی برای تخلیه و بارگیری انواع کالا برخوردارند. تجار و بازرگانان و دیگر فعالان حوزه صادرات و واردات می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های موجود در این بنادر و بهره‌گیری از مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد صنعت حمل و نقل دریایی، موجبات رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه و کشور را فراهم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *