21:13

1403/04/26

رونمایی از زیباترین ایستگاه مترو تهران؛ روزشمار 15 روزه افتتاح بکار افتاد + تصاویر

علیرضا زاکانی شهردار تهران عزم خود را جزم کرده است که زیباترین ایستگاه مترو تهران را در هفته سوم مهرماه افتتاح کند و پیش بینی می شود این ایستگاه یکی از پرازدحام ترین ایستگاه های مترو پایتخت باشد.

علیرضا زاکانی شهردار تهران عزم خود را جزم کرده است که زیباترین ایستگاه مترو تهران را در هفته سوم مهرماه افتتاح کند و پیش بینی می شود این ایستگاه یکی از پرازدحام ترین ایستگاه های مترو پایتخت باشد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، قرار است تا کمتر از سه هفته دیگر شهروندان تهرانی شاهد افتتاح یکی از متفاوت ترین ایستگاه های مترو باشند. این ایستگاه با معماری و نورپردازی متفاوت خود از سوی بسیاری از کارشناسان معماری لقب زیباترین ایستگاه مترو پایتخت را از آن خود کرده است.

برنامه افتتاح این ایستگاه برای هفته آخر تابستان برنامه ریزی شده بود اما افتتاحیه بدون توضیح خاصی به تاخیر افتاد. حالا به نظر می رسد علیرضا زاکانی شهردار تهران به تکاپو افتاده است تا هر چه زودتر ایستگاه مذکور را که در شهرک غرب واقع شده، افتتاح کند.

وی روز جمعه به بازدید این ایستگاه رفته است. زاکانی در جریان بازدید از ایستگاه مترو میدان کتاب، معماری خاص این ایستگاه و نوآوری‌های صورت گرفته در نوع مصالح به کار رفته در روند ساخت آن، را مورد بازدید قرار داد.

بنا به تاکید زاکانی، ایستگاه مترو میدان کتاب هفته سوم مهرماه افتتاح خواهد شد که به این ترتیب باید تا حدود 15 روز دیگر شاهد رونمایی از این ایستگاه باشیم.

شایان ذکر است در این ایستگاه ، با بهره گیری از مصالح نوین، شکل و شمایل مدرنی خلق شده که بسیار متفاوت از سایر ایستگاه های تهران است. علاوه بر این هماهنگی سبک معماری ایستگاه مترو میدان کتاب با بافت محدوده شهری پیرامون این ایستگاه و همچنین تجانس با مراکز جدید شهری اطراف مورد توجه قرار گرفته است.

استفاده متفاوت از مصالح خشنی مثل بتن با زیبایی شناسی خلاقانه از دیگر ویژگی های این ایستگاه است . به بیان دیگر بتن در دیواره ها این ایستگاه به گونه ای طراحی و نورپردازی شده که خشن و بی روح بودن این مصالح کاملا متحول شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *