04:31

1403/05/01

رکورد حمل ریلی در گروه کشتیرانی شکسته شد

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از دریافت مجوز صدور بارنامه بین‌المللی از سوی این شرکت و شکستن رکورد حمل و نقل ریلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از بازار، مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: پس از پیگیری‌های صورت گرفته، این شرکت موفق شد مجوز صدور بارنامه بین‌المللی را از راه‌آهن و گمرک جمهوری اسلامی ایران دریافت کند.

وی در این خصوص افزود: با دریافت این مجوز، واگن‌های شرکت حمل و نقل ترکیبی می‌توانند از مرزهای کشور خارج شده و در بازار بین‌المللی فعالیت کنند که بر این اساس، نخستین محموله کالای ترانزیتی توسط این شرکت در حال حمل است.

وی در ادامه اظهارات خود در خصوص توسعه ناوگان نیز تصریح کرد: با خرید و تحویل ۲۸۸ واگن از تولیدکنندگان داخلی طی سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ تعداد واگن‌های ملکی شرکت حمل و نقل ترکیبی به ۱۴۴۷ دستگاه رسیده است که همگی آنها فعال و در حال سیر هستند.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: قرارداد ساخت ۲۰۰ دستگاه واگن لبه بلند دیگر با یکی از شرکت‌های سازنده داخلی منعقد شده است که ۵۰ دستگاه آن تا پایان بهمن‌ماه جاری به ناوگان ملحق خواهند شد و مابقی نیز تا اردیبهشت سال ۱۴۰۳ به تدریج وارد ناوگان می‌شوند.

وی اظهار داشت: برای تولید و الحاق ۴۰۰ دستگاه واگن جدید نیز، در حال تهیه اسناد مناقصه هستیم که امیدواریم پس از تعیین شرکت طرف قرارداد، این تعداد واگن نیز طی سال آینده در ناوگان شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران فعال شوند.

مالکی یکی از دستاوردهای مهم شرکت حمل و نقل ترکیبی را سیر بیش از ۹۸ درصدی واگن‌ها طی سال دانست و گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته در بخش‌های تعمیرات، بازرگانی و سیر موفق شدیم ۹۸ درصد از واگن‌ها را در تمام سال فعال نگه داریم.

وی درباره عملکرد شرکت حمل و نقل ترکیبی طی یک سال اخیر نیز تصریح کرد: سال گذشته ۹۴۱ هزار تُن بار را جابه‌جا کردیم؛ اما امسال با جهش حمل بار، بیش از یک میلیون ۱۰ هزار تُن تنها طی ده ماهه نخست سال حمل کرده و انتظار داریم تا پایان سال بیش از هدف‌گذاری سال جاری که یک میلیون و ۲۰۰ هزار تُن جابه‌جایی بوده است حمل کنیم.

مالکی افزود: در دی ماه سال جاری نسبت به دی ماه سال قبل رکورد قابل توجهی را به دست آوردیم؛ به طوری که در دی ماه سال گذشته ۶۷ هزار تُن کالا حمل کرده بودیم که در همین زمان در سال جاری با جهش ۸۶ درصدی این رقم به حدود ۱۲۸ هزار و ۹۳ تُن رسید.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: هدف گذاری ما برای سال آینده دستیابی به رکورد یک میلیون و ۶۰۰ هزار تُن حمل بار از طریق ناوگان ریلی است که با توجه به افزایش ظرفیت ناوگان و ورود به بازارهای تازه از جمله بازار مواد معدنی و ترانزیت دستیابی به ارقام بالاتر دور از انتظار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *