07:34

1403/02/02

سکته فروش کامیون ساز قدیمی در مردادماه 1402

رکود در بازار کامیون در مردادماه امسال عمق بیشتری پیدا کرده و این موضوع را می توان از گزارش های مالی شرکت های بزرگ کامیون سازی کشور درک کرد.

به نقل از تین نیوز،به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان، رد پای رکود به خوبی در بازار کامیون پیداست با این حال اگر به دنبال شواهد دیگری از کاهش معاملات و افت قیمت ها در بازار باشید می توان به گزارش های دیگر نیز استناد کرد.

یکی از این گزارش ها متعلق است به شرکت تولید کننده خودروهای سنگین قدیمی ایران که با نام ایران خودرو دیزل شناخته می شود. این شرکت در مردادماه 1402 با افت شدید فروش کامیون مواجه شده است.

گزارش های مالی منتشر شده توسط ایران خودرو دیزل در سامانه کدال حکایت از آن دارد که این شرکت در مردادماه 1402 بالغ بر 612 دستگاه کامیون سنگین تولید کرده است. این گزارش ها نشان می دهد تعداد کامیون فروش رفته توسط این شرکت در این ماه 191 دستگاه بوده است.

این درحالیست که شرکت ایران خودرو دیزل در تیرماه امسال 605 دستگاه کامیون تولید کرده و از موجودی کامیون های خود 786 کامیون به فروش رسانده است. به عبارت دیگر در حالی که تعداد کامیون های تولیدی این شرکت در مردادماه تغییر چندانی نسبت به تیرماه نداشته، فروش این شرکت 595 دستگاه کاهش داشته است.

آمارهای تولید و فروش این شرکت نشان می دهد کاهش تولید و فروش منحصر به کامیون های سنگین نیست و ایران خودرو دیزل در فروش کامیونت نیز طی مردادماه با افت قابل توجه مواجه شده است.

بر اساس این اطلاعات، تعداد کامیونت های فروش رفته در مردادماه 1402 توسط شرکت ایران خودرو دیزل فقط 9 دستگاه بوده است. این شرکت در این ماه 68 دستگاه کامیونت تولید کرده است.

این در حالیست که آمار تولید تیرماه این شرکت در حوزه کامیونت 284 دستگاه بوده و تعداد کامیونت فروش رفته در تیرماه نیز 86 دستگاه بوده است.

به این ترتیب شاهد سقوط فروش کامیون سنگین و سبک توسط این کامیون ساز قدیمی و باسابقه در مردادماه 1402 نسبت به تیرماه امسال هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *