05:16

1403/04/31

صدور بیش از ۳۷ هزار برگه معاینه فنی خودرو های سنگین در لرستان

رییس اداره ایمنی و ترافیک راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه، ۳۷ هزار و ۹۴۹برگه معاینه فنی خودرو های سنگین در استان صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از لرستان، لقمان نادی رییس اداره ایمنی و ترافیک راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان به عملکرد اداره ایمنیزو ترافیک استان اشاره کرد و اظهارداشت: با توجه به اهمیت ایمنی تردد وسایل نقلیه حامل بارهای ترافیکی، هرگونه جابجایی بارهای ترافیکی مشروط به صدور بارنامه ترافیکی است که در این راستا از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه تعداد ۹۵۱ فقره پروانه بارهای ترافیکی در استان صادر شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت با همکاری پلیس راه ۲۹۵ مورد تخلف اضافه تناژ شناسایی و اعمال قانون شده اند.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان؛ تعمیر و نگهداری ۱۱ دستگاه باسکول ثابت مقابل پلیس راه، برگزاری ۶ جلسه کمیسیون ایمنی راه و ۱۷ جلسه کمیته های فرعی کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان را از عملکردهای شاخص این اداره در هفت ماهه ۱۴۰۲ عنوان کرد.

وی با اشاره به شناسایی و ارجاع جرائم ترافیکی به کمیسیون های مربوطه گفت: در این مدت ۲۵۹ مورد تخلف شرکت های حمل و نقل در حوزه ایمنی بار و مسافر، شناسایی و برای بررسی و برخورد متناسب به کمیسیون های ماده ۱۱، ۱۲ و ۱۴ استان ارجاع شده است.

نادی، ۶۱۱ مورد گشت کنترل دروازه ای، بازدید از مراکز معاینه فنی با همکاری کارشناسان پلیس راه و محیط زیست به تعداد ۸۴ مورد و انعقاد هشت فقره قرارداد در زمینه ایمن سازی، آموزش و فرهنگسازی ترافیکی را به عنوان بخش دیگری از عملکرد اداره ایمنی و ترافیک در هفت ماهه ۱۴۰۲ برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: کنترل و نظارت بر تردد ۲۱۰ دستگاه تانکر حمل مواد خطرناک در محورهای استان و صدور ۳۷ هزار ۹۴۹ برچسب معاینه فنی در این مدت انجام گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *