06:38

1403/04/31

صنعت نیمه جان هوانوردی؛ جولانگاه مدیران بی تخصص و سیاسیون بی مهارت

این گونه مدیران بدون کمترین آشنایی با چالش های هوانوردی ایران و جهان به این صنعت ورود کرده و با کمترین اثر بخشی و بهره وری خارج شده اند.

ابوالفضل طالبی :کنترلر رادار مهرآباد و متخصص مدیریت منابع انسانی معتقد است، طی سالیان گذشته صنعت نیمه جان هوانوردی جولانگاه مدیران بی تخصص و سیاسیون بی مهارت بوده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، ابوالفضل طالبی این مطلب را در شبکه های اجتماعی و در جمع متخصصان هوانوردی بیان کرد و افزود: این گونه مدیران بدون کمترین آشنایی با چالش های هوانوردی ایران و جهان به این صنعت ورود کرده و با کمترین اثر بخشی و بهره وری خارج شده اند.

او تاکید کرد: طبق اصل right person,right job یعنی فرد درست در جایگاه درست، غالبا مدیران سفارشی و اتوبوسی در جایگاه درست نبوده اند.

صالبی ادامه داد: نمونه های فراوان از این دست مدیران وجود دارند که حتی دو صفحه از مجموعه تحت مدیریت خود در ارتباط با ماموریت و چشم‌ انداز سازمان و یا شناسایی تهدید، فرصت، ضعف یا قوت نمی توانند بنویسند.

این کنترلر رادار مهرآباد گفت: بزرگترین مشکل ما حضور مدیرانی در سطح مدیریت عالی شرکت است که متاسفانه با روابطی آمده اند که هم زمان هم تخصص هوانوردی و هم مدیریت را بیاموزند اما به قیمت آسیب جدی به کل ساختارهای منابع انسانی، مالی و ارزشی و سرمایه های کل شرکت.

او افزود: آیا طی سالیان گذشته ضربه های این افراد به اصطلاح مدیر، به مراتب مهلک تر از تحریم ها نبوده؟ آیا واقعا تجربه مدیریت در سازمان گوشت و صنعت کشتارگاهی مرتبط با صنعت هوانوردی است!!؟

طالبی تاکید کرد: آیاوقت آن فرا نرسیده که غریبه های بی مهارت و بی تخصص را در این خانه راه ندهیم و برایشان فرش قرمز پهن نکنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *