05:24

1403/04/31

فعالیت مترو و اتوبوس رانی تهران در شبهای قدر

شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) اعلام کرد: شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، خدمات ویژه‌ای را برای شهروندان در شب‌های قدر تدارک دیده‌اند.

به گزارش ایران ناوگان به نقل از عصرشهروند، روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای تصریح کرده است : متروی تهران برای تکریم مؤمنان شب‌زنده‌دار و تسریع و تسهیل در تردد آنها به مقصد مساجد، حسینیه‌ها و اماکن مذهبی، سرویس‌دهی در خطوط درون‌شهری خود را در شب‌های نوزدهم، بیست‌ و یکم و بیست‌ و سوم ماه مبارک رمضان تا ساعت ۲ بامداد افزایش می‌دهد.

شرکت بهره‌برداری متروی تهران همزمان با نخستین شب قدر در شامگاه امشب (یکشنبه بیستم فروردین)، خدمات‌رسانی ویژه خود را آغاز می‌کند و در این راستا، سرویس‌دهی در خطوط یک، دو، سه، چهار، شش و هفت مترو از ساعت ۲۲ تا ۲ بامداد، روز بعد (دوشنبه ۲۱ فروردین) با سرفاصله ۳۰ دقیقه، انجام می‌شود و در شب‌های بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان (سه‌شنبه ۲۲ و پنج‌شنبه ۲۴ فروردین) نیز سرویس‌دهی شبانه تا ساعت ۲ بامداد با سرفاصله ۳۰ دقیقه انجام خواهد شد.

دراین اطلاعیه‌ آمده است: متروی تهران در شب‌های قدر در خط ۵ مترو (صادقیه – گلشهر) و بالعکس و انشعاب فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی (ره)، خدمات‌رسانی شبانه ندارند.

خدمت‌رسانی ویژه شرکت واحد اتوبوسرانی در شب‌های قدر

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به شرکت‌کنندگان در مراسم پرفیض شب‌های قدر در روزهای بیستم، بیست و دوم و بیست و چهارم فروردین در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، خدمت‌رسانی کرده و در پایان مراسم، نسبت به ارائه خدمات حمل و نقلی از مبادی و مسیرهای مشخص شده به شرح زیر، اقدام می‌کند:

■ مبدا: میدان هادی ساعی – خیابان شهید مدرس
مسیر: خانی‌آباد نو – نازی‌آباد و میدان راه‌آهن

■ مبدا: خیابان فداییان اسلام – روبه‌روی بیمارستان فیروزآبادی
مسیر: دولت‌آباد – سیزده آبان – میدان شوش – میدان خراسان – خاوران – شهرک نظامی و زمان‌آباد

■ مبدا: ضلع جنوبی حرم – میدان سلمان فارسی – خیابان زهره‌وند
مسیر: کهریزک و باقرشهر

■ مبدا: گردشی متروی شهرری
مسیر: ایستگاه متروی شهرری – میدان هادی ساعی

در این اطلاعیه تاکید شده است: در این شب‌های معنوی، علاوه بر فعالیت ۲۴ ساعته خطوط تندرو، خطوط منتهی به حسینه‌ها و اماکن مذهبی نیز تا ساعت ۲ بامداد، نسبت به جابه‌جایی شهروندان اقدام خواهند کرد.

تمهیدات سازمان تاکسیرانی برای شب‌های قدر

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در شب‌های قدر به زائران حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، سرویس‌رسانی رایگان انجام می‌دهد و همچنین ۴۰ دستگاه وَن به‌صورت رایگان از میدان هادی ساعی و سلمان فارسی تا حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در شب‌های قدر، ایاب و ذهاب زائران را انجام خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *