08:48

1402/09/12

مسافران ایستگاه مترو پرند و ارم سبز درد مشترک دارند!

خیل انبوه مسافران منتظر در ایستگاه علامه جعفری(ارم سبز) در ساعت 18و 30 دقیقه عصر با مسافرانی که در انتظار افتتاح ایستگاه مترو پرند به سر می برند، از درد مشترکی رنج می برند؛ تاخیر کلافه کننده مترو و وعده های بی عمل مسئولان.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز،مجتبی کاوه – خیل انبوه مسافران منتظر در ایستگاه علامه جعفری(ارم سبز) در ساعت 18و 30 دقیقه عصر با مسافرانی که در انتظار افتتاح ایستگاه مترو پرند به سر می برند، از درد مشترکی رنج می برند؛ تاخیر کلافه کننده مترو و وعده های بی عمل مسئولان.

پرده اول: تلفن های تحریریه تین نیوز از زنگ زدن نمی ایستند و این زنگ ها یکی در میان متعلق به ساکنان شهر پرند است. آنها از این که وعده مسئولان شرکت مترو و شهرداری تهران مبنی بر افتتاح مترو پرند در مهرماه بی سرانجام مانده، کلافه و عصبانی هستند. از خبرنگاران ما می خواهند افتتاح مترو پرند را از مسئولان امر پیگیری کنند. توضیحات ما که بر اساس آخرین اظهارات مسئولان مترو، قرار است مترو در آبان ماه به پرند برسد، آنها را قانع نمی کند. شهروندانی که گوششان از وعده های مسئولان پر است و هر روز برای تردد بین محل کار و زندگی خود مشقت فراوانی متحمل می شوند، فقط می خواهند یک تاریخ قطعی واقعی برای افتتاح ایستگاه مترو پرند به آنها گفته شود.

پرده دوم: ساعت 18 و 30 دقیقه است و جمعیتی انبوه در ایستگاه مترو علامه جعفری(ارم سبز) منتظر ورود قطار به ایستگاه هستند. دقایق یکی پس از دیگری می گذرند و قطاری نمی آید. جمعیت رفته رفته بیشتر می شود و مردم کلافه و کلافه تر می شوند. سرانجام یک قطار از راه می رسد ولی چنان از مسافر لبریز است که تعداد کمی از خیل منتظران ایستگاه ارم سبز با فشار و زحمت وارد آن می شوند. بلندگوی سالن از مسافران می خواهد از قطار فاصله بگیرند ولی جمعیت به سختی از قطار دل می کنند چون می دانند باید بیشتر از 15 دقیقه منتظر قطار بعدی باشند.

پرده سوم: هرمزی مدیرعامل مترو از دستاوردهای سفر زاکانی شهردار تهران به چین سخن می گوید. وی اعلام می کند: مهم ترین دستاورد سفر شهردار به شرق دور، نهایی شدن قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن بود که با ۲۵درصد افزایش به ۷۹۱ دستگاه رسید. هرمزی می گوید: شرکت چینی از اسفند سال گذشته روند طراحی واگن ها را آغاز کرده بود، بنابراین از نظر زمان بندی ما چند مرحله جلو هستیم. وی سخنان امید بخش دیگری هم می گوید اما نهایتا معلوم می شود واگن های جدید زودتر از یکسال دیگر به ناوگان مترو اضافه نمی شوند.

به نظر می رسد با روند لاک پشتی که مسئولان برای افزایش خطوط و ایستگاه ها و ظرفیت ناوگان مترو طی می کنند، درد انتظارهای کلافه کننده مردم در ایستگاه های مترو و درد انتظارهای کلافه کننده برای تحقق وعده های مسئولان درباره ایستگاه هایی همچون ایستگاه مترو پرند، دردی مزمن و ادامه دار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *