05:19

1403/04/31

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران: ۹۹ درصد از بودجه حمل و نقل محقق شد

فروزنده گفت: ۲۸۸ میلیارد تومان از ۲۸۹ میلیارد تومان بودجه مصوب در حوزه حمل و نقل پایتخت به میزان ۹۹ درصد محقق شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان، «لطف الله فروزنده» معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران امروز در صد و شصت و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه افق بسیار روشن و مشخص است که ناشی از تلاش نیروهای شهرداری و درایت شوراست، اظهار داشت: در بحث درآمدی مهمترین مطالبه از دولت ارزش افزوده است که از سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در بودجه به پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: در بخش توسعه شهری نیز بودجه ۹ هزار و ۶۵۹ میلیارد تومان بوده که ۹ هزار و ۳۵۳ میلیارد تومان به میزان ۹۷ درصد محقق شده که به رونق ساخت و ساز در نقاط جنوبی شهر برمی گردد و ناشی از تلاش های کمیسیون ماده پنج و همت شورا برای باز کردن گره هاست.

فروزنده با بیان اینکه ۲۸۸ میلیارد تومان از ۲۸۹ میلیارد تومان بودجه مصوب در حوزه حمل و نقل به میزان ۹۹ درصد، ۴۶۵ میلیارد تومان از ۶۵۲ میلیارد تومان بودجه در پایداری فضای شهری و از ۲۷۶ میلیارد تومان مصوب در بخش سایر درآمدها ۵۰۰ میلیارد تومان محقق شده و روند مثبت بوده است، خاطرنشان کرد: در بخش غیرنقد اقدام بسیار مثبتی داشته ایم که هنوز ثبت نشده است. ما از این مسیر بخشی از بدهی ها را تسویه می کنیم که در این راستا مذاکراتی با بانک شهر و تجارت داشتیم که در ماه های آینده مبالغ ثبت می شود.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با بیان اینکه گزارش ۵۰ طرح مشارکتی و منافع شهرداری در جلسات آینده قرائت خواهد شد، تصریح کرد: مطالبات دولت به شکلی است که ما باید در هر منطقه مستند کنیم و در سازمان برنامه تأیید شود تا نسبت به پرداخت برنامه ریزی کنیم. ۲ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان در سال قبل تأیید شد و قرار بود پرداخت کنند که مشکلی در تهاتر نفت ایجاد شد. مطالبات جمع بندی و به دولت ارائه می شود و دولت باید در متمم بودجه از مجلس مجوز بگیرد تا مطالبات پرداخت شود.

فروزنده با اعلام اینکه ما با ۱۰ نهاد که بدهی و طلب داشتیم جلسه برگزار کردیم که بخشی از آن حل شده و گزارش آن باید قرائت شود، گفت: ثبت هزینه در سه ماهه اول سخت است، چون قراردادها تازه منعقد و اقدامات اجرایی می شود؛ ما در ثبت هزینه ها به ۶ درصد رسیدیم درحالیکه تا آذرماه هشت درصد ثبت شده بود و امسال بیشتر ثبت خواهد شد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران تأکید کرد: در مواردی که درآمد صفر بود باید تلاش بیشتری داشته باشیم؛ هرچند بخشی را به نتیجه رساندیم و مابقی را نیز دنبال می کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *