04:32

1403/05/01

موافقت با صدور مجوز پروازهای فوق العاده برای شرکت های هواپیمایی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در شرایط کنونی با توجه به ابطال پروازهای روز گذشته و افزایش درخواست تقاضا، سازمان هواپیمایی با صدور مجوز پروازهای فوق‌العاده موافقت می کند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از بازار، جعفر یازرلو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه بخشنامه اخیر سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص رسیدگی به امور مسافران در شرایط غیرمترقبه صادر شده است، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری با توجه به شرایط غیر مترقبه حاکم بر پروازهای کشور و بسته شدن تعدادی از فرودگاه های داخلی و بین المللی بخشنامه ای به شرکت های هواپیمایی ابلاغ کرد.

وی با بیان اینکه بلیت مسافرانی که پرواز آنها به دلیل شرایط غیر مترقبه کنونی باطل اعلام شده اما مسافر از انجام پرواز انصراف نداده و قصد انجام مسافرت در کوتاهترین زمان ممکن را دارد شرکت های هواپیمایی باید تدابیر لازم را در دستور کار خود قرار دهند افزود: شرکت های هواپیمایی با توجه به ظرفیت خالی صندلی پرواز و اولویت بندی مسافر (سالخورده/ نوزاد/ توانخواه/ مادر باردار و …) بدون دریافت هزینه اضافه در همان کابین بلیت خریداری شده رزرو و صادر شود.

یازرلو اظهار کرد: سازمان هواپیمایی جهت انتقال هرچه سریعتر این دسته از مسافران در مسیرهای داخلی و خارجی نسبت به صدور مجوزهای پروازی فوق العاده اقدام خواهد کرد.

وی یادآور شد: وجه بلیت مسافران که زمان انجام پرواز آنها تا پایان روز جمعه ۳۱ فروردین ماه است در شرایط حاضر مسافر به هر دلیلی قصد انصراف از انجام پرواز را دارد باید مطابق شرایط (involuntary) بدون کسر جریمه استرداد شود.

وی تاکید کرد: تمامی شرکت‌های هواپیمایی باید شرایط فوق‌الذکر را به طریق موثر به اطلاع کلیه نمایندگی فروش بلیت خود و مسافران رسانده و در صورت مشاهده تخلف از مفاد این بخشنامه با متخلفان برخورد لازم انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *