04:30

1403/05/01

وعده مشروط افتتاح ۲۰۰ کیلومتر آزادراه در سال ۱۴۰۳/ منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال سال ۱۴۰۴ تمام می‌شود

معاون شرکت ساخت و توسعه از امکان بهره‌برداری ۲۰۰ کیلومتر آزادراه در سال آینده خبر داد و گفت:برای افتتاح این آزادراه‌ها ۱۰هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تسنیم، محمود ملازینل با بیان این‌که آزادراه 29 کیلومتری مراغه-هشترود در صورت تخصیص  400 میلیارد تومانی، بهار سال آینده آماده بهره‌برداری می‌شود،‌اظهار کرد: منطقه 3 کنارگذر شرق اصفهان با 35درصد پیشرفت فیزیکی پروژه قابل افتتاح سال آینده است.در طرح آزادراه حرم تا حرم، قسمتی از آزادراه گرمسار تا سمنان با تامین 1500 میلیارد تومان، سال آینده به بهره داری می‌رسد.

وی با بیان این‌که آزادراه شمالی کرج در صورت تامین اعتبار 3500 میلیارد تومانی سهم دولت و همین مقدار از طرف شهرداری کرج آماده بهره برداری می‌شود، افزود: با افتتاح این پروژه علاوه بر فراهم شدن شرایط اتصال 14 استان، باعث رفع گلوگاه غربی استان تهران می‌شود.

وی ادامه داد: کنارگذر 30 کیلومتری قم و کنارگذر 46 کیلومتری شمالی اراک در کریدور قم-اراک-خرم آباد-بندرامام (ره) نیز جزو برنامه های سال آینده است که در صورت تامین اعتبار زیر بار ترافیک می رود.

ملازینل با اشاره به برنامه تکمیل باند برگشت منطقه 2 آزدراه تهران-شمال بیان کرد: این پروژه برای تکمیل حدود 8000 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا طبق پیش‌بینی‌ها امکان بهره‌برداری در بهار 1404 را داشته باشد.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور از آغاز عملیات اجرایی منطقه 3 آزادراه در صورت بهره‌برداری از منطقه 2 با هدف اتصال پل زنگوله به مرزن آباد خبر داد و گفت:‌ مجموع اعتبار مورد نیاز آزادراه های مذکور که باید توسط دولت تامین شود حدود 18000 میلیارد تومان است. 8 هزار میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به باند برگشت آزادراه تهران-شمال است و برای تکمیل 200 کیلومتر آزادراه مذکور که سال 1403 امکان بهره دارند،  باید 10 هزار میلیارد تومان از سوی دولت تامین اعتبار شود.

وی یادآور شد: باقیمانده باند رفت آزادراه منجیل رودبار به طول 8 کیلومتر بخشی از طرح آزادراه قزوین-رشت است که 130 کیلومتر آن در سنوات قبل و 3 کیلومتر دیگر در سال گذشته افتتاح شد، اویل اسفندماه امسال آماده افتتاح می شود. آزادراه تبریز-مرند به طول 24 کیلومتر از ادامه کنارگذر غربی تبریز به سمت مرند تا صوفیان به شبستر هم اگر برای تجهیز به علائم و اقدامات جانبی، 300 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز آن تامین شود، تا پایان امسال قابل بهره برداری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *