06:37

1403/04/31

پرونده پیچ های زنگ زده جاده کندوان روی میز دستگاه قضا

وضعیت منطقه کمرزرد جاده کندوان از باب تضییع حقوق شهروندی پیگیری قضایی می شود.

رییس کل دادگستری مازندران گفت: وضعیت منطقه کمرزرد جاده کندوان از باب تضییع حقوق شهروندی پیگیری قضایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از مهر، عباس پوریانی در بازدید از منطقه کمرزرد جاده کندوان افزود: یکی از قسمت های خطرناک و ناامن جاده مرزن آباد به تهران، منطقه کمرزرد است که دارای صخره هایی بسیار سست بوده و در صورت ریزش برف و باران، هر لحظه با احتمال ریزش این سنگ ها به داخل جاده همراه است.

پوریانی ادامه داد: تاکنون چندین نفر در همین قسمت از جاده کندوان که شاید طول آن کمتر از یک کیلومتر باشد دچار حادثه شده و متأسفانه جان خود را از دست داده اند؛ ضمن اینکه ریزش سنگ ها در بسیاری از اوقات منجر به ایجاد خسارت به خودروی مسافران شده ولی متأسفانه تاکنون هیچ مسئولی پاسخگوی این مسئله نبوده و برای رفع مشکل، اقدام اساسی صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: جان مردم برای ما بسیار مهم و ارزشمند است و مسئولین استانی و کشوری باید تصمیمی اساسی برای این مشکل اتخاذ کنند؛ قطعاً این مشکل با مقداری توجه و پیگیری قابل حل خواهد بود.

رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: مشکلات منطقه کمرزرد جاده کندوان و ایجاد حادثه برای مردم، از مصادیق بارز نقض حقوق شهروندی محسوب شده و ان شاءالله دستگاه قضائی استان پیگیری های لازم را به شکل جدی در این خصوص انجام خواهد داد.

پوریانی در ادامه با اشاره به سفر قریب الوقوع ریاست جمهوری به استان مازندران افزود: خواهش بنده از مسئولین ارشد ذیربط از جمله وزیر محترم راه و شهرسازی این است که با توجه به اهمیت موضوع و مرتبط بودن آن با جان انسان ها، از منطقه کمرزرد جاده کندوان بازدیدی داشته باشند و با بررسی موانع و مشکلات، تدابیر لازم را در این خصوص اتخاذ کنند.

رئیس کل دادگستری مازندران افزود: از طرف دیگر، حجم بالای ترافیک این منطقه به ویژه در ایام خاص که شاید بعضاً بیش از ۱۲ ساعت نیز به طول بیانجامد، باعث گله مندی مردم شریف بومی منطقه و مسافران شده و قطعاً پیگیری های لازم در این خصوص نیز صورت خواهد گرفت.

پوریانی در خاتمه گفت: مشکل و مانعی نیست که قابل رفع نباشد، حل مشکل این جاده فقط مستلزم آن است که متولیان امر برای حل مشکلات مردم در این خصوص، اراده به خرج دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *