03:30

1403/05/01

پیشرفت ۴۰ درصدی فاز ۲ شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: در دولت سیزدهم آرزوی ۲۰ ساله مردم ایران با آغاز عملیات اجرایی فاز ۲ شهر فرودگاهی امام خمینی محقق شد و هم اکنون از پیشرفت ۴۰ درصدی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سعید چلندری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در نشست خبری عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم که صبح امروز سه‌شنبه ۱۹ تیرماه در ساختمان دادمان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اقدامات بسیار بزرگی که در صنعت هوایی کشور اتفاق افتاد، تحقق آرزوی ۲۰ساله مردم ایران و اجرای فاز ۲ شهر فرودگاهی امام خمینی بود زیرا فاز یک پاسخگوی نیازهای مردم نبود.

وی افزود: شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در اصل دارای ۳ فرودگاه است که شامل ترمینال‌های سلام، فاز ۱ و فاز ۲ می‌شود که قرارداد عملیات اجرایی فاز ۲ با کنسرسیوم متشکل از قرارگاه خاتم‌الانبیا و شرکت هاکان انرژی چین از پیشرفت ۴۰ درصدی برخوردار است و در ۳ جبهه کاری مشغول کار هستند.

چلندری در ادامه به افزایش جابه‌جایی مسافر در فرودگاه امام اشاره کرد و گفت: در سال ۱۴۰۰ تعداد ۴ میلیون مسافر، در سال ۱۴۰۱ تعداد ۶.۶ میلیون مسافر، در سال ۱۴۰۲ تعداد ۷.۶ میلیون مسافر و از ابتدای امسال تا ۱۷ تیر ماه ۲.۵ میلیون مسافر از این فرودگاه جابه‌جا شدند که نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد ۲۰۳ درصدی نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: تعداد پروازها از این فرودگاه در سال ۱۴۰۰، ۳۱هزار و ۴۰۰ پرواز بود که در سال ۱۴۰۱ به ۴۵ هزار پرواز، در سال ۱۴۰۲ به ۴۹ هزار و ۲۰۰ پرواز و تا ۱۷ تیر ماه امسال به ۱۶ هزار پرواز رسید و پیش‌بینی می‌شود امسال رشد ۱۷ درصدی داشته باشد.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: در حال حاضر ۷ پروژه با ارزش ۱۱۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است که پروژه‌های بخش هسته پیشران شهر فرودگاهی به علاوه تاسیسات و تجهیزات فرودگاهی که خریداری و نصب شده‌اند، در انتظار دستور وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح و بهره‌برداری هستند.

این خبر تکمیل می‌شود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *