03:37

1403/05/01

پیشنهاد قابل توجه رانندگان کامیون برای حل مشکل عدم پرداخت کرایه حمل کالا

در حالی که عدم پرداخت و یا تاخیر در پرداخت کرایه های حمل و نقل کالا یکی از مشکلات مهم رانندگان کامیون است، آنان راهکار حل این مشکل را در دستان مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می دانند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، یکی از رانندگان کامیون برای حل این معضل بزرگ، عنوان کرد: برای حل مشکل عدم پرداخت به موقع کرایه های حمل بار، متخصصان بخش فناوری و آی تی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می توانند،نوعی پلتفرم دستوری طراحی و وارد سیستم کنند.

وی افزود: روش کار این پلتفرم می تواند به گونه ای باشد که در مراحل صدور بارنامه در دفاتر باربری و پایانه ها کرایه حمل از همان ابتدا و کاملا اجباری و طی سند با شماره تراکنش توسط گیرنده بار انجام گرفته و کد تعریف شده در سیستم وارد شود .

وی گفت: این بدان معنی است که هزینه حمل از طرف ذینفع یا گیرنده نقدا پرداخت و به صورت از پیش تسویه شده در فضایی خاص به صورت محفوظ نگهداری شود و صدور و چاپ بارنامه کاملا وابسته به انجام این فرآیند تعریف شود.

این فعال بخش حمل و نقل جاده ای افزود: به عبارتی همانگونه که صدور بارنامه در سیستم راهداری منوط به اعتبار هوشمند و کارت سلامت و داشتن معاینه فنی معتبر هست از این پس منوط به پرداخت و تسویه نقدی کرایه از طرف مقابل در مقصد با کد تراکنش بانکی مربوطه باشد و بدون آن صدور بارنامه توسط سیستم با کد خطا مواجه شده و عملا امکانپذیر نباشد.

وی تاکید کرد: این گونه می شود که پرداخت کرایه راننده در پایانه ها از همان اول و بدون امکان دور زدن جزو بدیهیات امر خواهد شد و اینکه بعد از تحویل بار در مقصد و تایید گیرنده یا ذینفع کرایه از پیش ضبط شده در سیستم راهداری مطابق مندرجات بارنامه از طریق ارسال و تبادل کدهای شناسایی خاص در قالب پیامک رمزی به موبایل راننده همانند تراکنش های بانکی انجام و به شکل آنلاین به حساب راننده واریز شود.

این راننده کامیون خاطرنشان کرد: با این کار بساط نابسامانی گسترده فعلی که در شیوه پرداخت کرایه رانندگان کامیون در همه جای کشور مد شده به کلی برچیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *