03:34

1403/05/01

پیش بینی بودجه ۵۹۰۰ میلیاردی برای طرح های عمرانی راه آهن

در لایحه بودجه ۱۴۰۳، در بخش بودجه های عمرانی، اعتباری بالغ بر ۵۹۱۹ میلیارد و ۹۴۸ میلیون تومان برای شرکت سهامی راه آهن جمهوری اسلامی ایران پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از ایسنا، جداول بخش دوم لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شامل بخش کلان، درآمدها و واگذاری دارایی های سرمایه ای، اعتبار طرح های تملک دارایی های سرمایه ای و شرکت ها و بانک های دولتی روز گذشته منتشر شد.

برای سال ۱۴۰۳، منابع بودجه کل کشور، ۶۳۴۷ میلیارد تومان پیش بینی شده که بودجه عمرانی (تملک دارایی های سرمایه ای) از این منابع، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است. در جدول اعتبار طرح های تملک دارایی های سرمایه ای دستگاه های اجرایی لایحه بودجه، اعتباری بالغ بر ۵۹۱۹ میلیارد و ۹۴۸ میلیون تومان برای شرکت سهامی راه آهن جمهوری اسلامی ایران پیش بینی شده که بخشی از آن ها در زیر آمده است.

راه آهن سریع السیر تهران – قم – اصفهان از سال ۱۳۷۹ آغاز شده و در بودجه ۱۴۰۳ بالغ بر یک میلیون تومان برای این طرح پیش بینی شده است.

احداث راه آهن شیراز – اصفهان از سال ۱۳۸۰ آغاز شده و در بودجه ۱۴۰۳ بالغ بر یک میلیون تومان برای این طرح پیش بینی شده است.

احداث راه آهن کرمان – زاهدان از سال ۱۳۷۵ آغاز شده و در بودجه ۱۴۰۳ بالغ بر یک میلیون تومان برای این طرح پیش بینی شده است.

احداث قطار حومه ای تهران – ورامین پیشوا گرمسار از سال ۱۳۸۹ آغاز شده و در بودجه ۱۴۰۳ بالغ بر ۴۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای این طرح پیش بینی شده است.

احداث قطار حومه ای تهران – قم و آنتنی فرودگاه امام خمینی و احداث راه آهن کمربندی قم و انتقال و جمع آوری راه آهن از داخل شهر قم از از سال ۱۳۸۹ آغاز شده و در بودجه ۱۴۰۳ بالغ بر یک میلیون تومان برای این طرح پیش بینی شده است.

برقی کردن راه آهن تهران – مشهد از سال ۱۳۸۷ آغاز شده و در بودجه ۱۴۰۳ بالغ بر یک میلیون تومان برای این طرح پیش بینی شده است.

بهسازی، نوسازی و نگهداری خطوط راه آهن از سال ۱۳۷۹ آغاز شده و در بودجه ۱۴۰۳ بالغ بر ۲۲۵۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای این طرح پیش بینی شده است.

بهسازی ناوگان راه آهن از سال ۱۳۶۰ آغاز شده و در بودجه ۱۴۰۳ بالغ بر ۲۲ هزار و ۹۲ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان برای این طرح پیش بینی شده است.

بهسازی و نوسازی ایستگاه های راه آهن از سال ۱۳۸۶ آغاز شده و در بودجه ۱۴۰۳ بالغ بر ۱۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای این طرح پیش بینی شده است.

بهسازی و نوسازی علائم و ارتباطات از سال ۱۳۷۹ آغاز شده و در بودجه ۱۴۰۳ بالغ بر ۲۱۰ میلیارد تومان برای این طرح پیش بینی شده است.

احداث راه آهن شملچه – بصره از سال ۱۳۹۸ آغاز شده و برای کمک به این طرح در بودجه ۱۴۰۳ بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان برای این طرح پیش بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *