05:48

1403/04/31

۷۵ میلیون تردد بین استانی در فروردین ۱۴۰۳ ثبت شد

رئیس مرکز مدیریت راه های کشور گفت: با ثبت ۷۴ میلیون و ۸۳۹ هزار و ۹۹۶ تردد بین استانی در فروردین ماه امسال، شاهد افزایش ۱۱ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، منصور فخاران، رئیس مرکز مدیریت راه های کشور در خصوص گزارش تحلیلی وضعیت تردد جاده های کشور در فروردین ماه ۱۴۰۳ بر اساس عملکرد سامانه های هوشمند گفت: در فروردین امسال در مجموع ۷۴ میلیون و ۸۳۹ هزار و ۹۹۶ تردد بین استانی وسایل نقلیه به ثبت رسیده است.

رئیس مرکز مدیریت راه های کشور بیان کرد: مجموع تردد بین استانی وسایل نقلیه در فروردین امسال در مقایسه با مدت مشابه ۱۴۰۲ افزایش ۱۱ درصدی را نشان می دهد.

فخاران همچنین از افزایش ۱۳ درصدی متوسط تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک در فروردین ۱۴۰۳ نسبت به مدت مشابه ۱۴۰۲ خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: این آمار نشان دهنده افزایش سفرها در فروردین ماه سال جاری در مقایسه با سال ۱۴۰۲ باتوجه به تقارن فروردین سال گذشته با ماه مارک رمضان است.

به گفته رئیس مرکز مدیریت راه های کشور، بیشترین تردد بین استانی در روز ۲۴ فروردین و هم زمان با موج بازگشت تعطیلات عید سعید فطر با تردد ۲ میلیون و ۹۴۸ هزار و ۳ وسیله نقلیه ثبت شده است.

فخاران عنوان کرد: همچنین کمترین میزان تردد روزانه وسایل نقلیه با یک میلیون و ۹۲۵ هزار و ۷۴۹ تردد، مربوط به روز ۱۹ فروردین بوده است.

وی تصریح کرد: در فروردین ماه ۱۴۰۳ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، به ترتیب استان های فارس با ۱۹ درصد، خراسان رضوی با ۱۹ درصد و اردبیل با ۱۸ درصد بیشترین افزایش تردد ورود و خروج خودروها را داشته اند.

رئیس مرکز مدیریت راه های کشور گفت: در مقابل کمترین میزان افزایش تردد ورود و خروج مربوط به استان های قم با یک درصد، چهارمحال وبختیاری با ۲ درصد و کرمان با ۳ درصد بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *