13:33

1402/12/09

آخرین وضعیت اجرای پروژه های چهار خطه اهواز –بهبهان و اهواز-مسجدسلیمان

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان آخرین وضعیت اجرای پروژه های چهار خطه اهواز –بهبهان و اهواز-مسجدسلیمان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خوزستان، مسعود بیات منش، در خصوص محورهای اهواز تا بهبهان و همچنین اهواز – مسجدسلیمان اظهار کرد: در بحث اجرای پروژه چهارخطه اهواز تا بهبهان باید گفت که از اهواز تا رامهرمز به صورت چهارخطه از سنوات گذشته احداث شده است و زیر بار ترافیکی است و از رامهرمز تا بهبهان که حدود ۱۰۰ کیلومتر است از محل اعتبارات ملی شرکت ساخت در دست احداث است.

وی افزود: این شرکت در ۴ قطعه از این محور پیمانکار گرفته است و مشغول فعالیت اجرایی است تا بتوان نسبت به چهارخطه کردن این محور اقدام کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در خصوص پروژه چهارخطه اهواز-مسجدسلیمان عنوان کرد: طول کل این پروژه حدود ۱۲۰ کیلومتر است که از اهواز تا ملاثانی حدود ۳۰ کیلومتر و به صورت ۶ خطه زیر بار ترافیکی است.

بیات منش ادامه داد: از ملاثانی تا مسجدسلیمان که حدود ۹۰ کیلومتر است اداره کل راه و شهرسازی در قالب ۶ قطعه به طول حدود ۴۰ کیلومتر در حال اجرای پروژه توسط پیمانکار است و اعتبارات این طرح نیز از محل اعتبارات ملی ویژه تامین شده است.

وی افزود: ۳ قطعه ۱۰ کیلومتری در این محور از پلیس راه ملاثانی تا سه راهی گاوسوار و یک قطعه ۴ کیلومتر از سه راهی گاسوار تا روستای آبگاه، یک قطعه ۲ کیلومتری از دو راهی لالی تا مسجدسلیمان و همچنین کمربندی مسجدسلیمان به طول ۱۳ کیلومتر است که ۸ کیلومتر آن دارای پیمانکار برای اجرای طرح است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان عنوان کرد: مجموعا حدود ۵۰۰ میلیارد تومان در این محور قرارداد پیمانکار داریم و این در حالی است که کل اعتبارات ابلاغی امسال حدود ۴۳ میلیارد تومان است و کفاف اجرای چنین طرح هایی را نمی دهد و نیاز است نگاهی ویژه به این محورها داشته باشیم.

بیات منش عنوان کرد: در مصوبات سفر دور اول ریاست جمهور به خوزستان، یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای این محور به سازمان برنامه و وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد اما تاکنون مبلغی به این محور از محل این مصوبات سفر ریاست جمهور تخصیص داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *