02:45

1403/03/30

آغاز مرحله نخست تخصیص اراضی مورد نیاز احداث بندر جدید لنگه

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از آغاز مرحله‌ نخست تخصیص اراضی مورد نیاز احداث بندر جدید لنگه به مساحت ۲۰۰ هکتار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان بنادر و دریانوردی، مرتضی سالاری مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، اظهار کرد: با پیگیری‌ها و دستور استاندار و همکاری همه نهادهای مربوطه مرحله‌ نخست تخصیص اراضی مورد نیاز احداث بندر جدید لنگه به مساحت ۲۰۰ هکتار آغاز و با این طرح پروژه مطالعه احداث بندر جدید لنگه سرعت گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به محصور شدن مجتمع بندری بندرلنگه در درون شهر و نبود امکان توسعه فیزیکی پسکرانه بندر، به منظور ارتقاء جایگاه بندرلنگه در حوزه ترانزیت و صادرات و پاسخگویی به تقاضای حمل دریایی از این بندر، از تیرماه سال جاری مطالعه امکان سنجی و جانمایی بندر جدید لنگه آغاز شده که تا کنون با پیشرف ۶۰ درصدی همراه بوده است.

مدیر بنادر غرب استان افزود: بندر جدید لنگه با عمق آب ۱۲ متر و در پس‌کرانه‌ای به وسعت ۷۰۰ هکتار قادر به پذیرش کشتی‌های اقیانوس‌پیما با ظرفیت بارگیری ۵۰ هزار تن خواهد بود که نقش اساسی در توسعه دریامحور و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان بندرلنگه و غرب استان هرمزگان دارد.

سالاری خاطرنشان کرد: با انجام کامل این طرح، فرصتی برای بهره‌وری اقتصادی سواحل، ایجاد اشتغال پایدار در غرب هرمزگان، افزایش تقاضای حمل و دریایی از بندرلنگه و همچنین افزایش زمینه رقابت‌پذیری بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب استان فراهم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *