02:54

1403/03/08

آمادگی ایران برای آموزش کنترلرهای ترافیک هوایی کشورهای همسایه

مدیرکل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از آمادگی این شرکت برای ارائه خدمات آموزشی به کنترلرهای کشورهای همسایه خبر داد و گفت: هم اکنون کنترلرهای کشور سوریه در حال سپری کردن دوره آموزشی مربوطه هستند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،احمد نیکنام مدیرکل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام آمادگی این شرکت برای ارائه خدمات آموزشی به کنترلرهای کشورهای همسایه گفت: باتوجه به ظرفیت علمی اساتید و متخصصان کنترل پرواز جمهوری اسلامی ایران و وجود تجهیزاتی چون سیمیلاتورهای سه‌بعدی برج و رادار، این قابلیت را داریم تا در حوزه آموزش به سایر کشورها به‌خصوص کشورهای همسایه خدمت‌رسانی کنیم.

وی افزود: در همین راستا هم‌اکنون درحال آموزش دوره برج و اپروچ پروسیژرال برای ۶۷ نفر از کنترلرهای کشور سوریه هستیم.

مدیرکل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد: این دوره برای دهمین سال پیاپی در کشورمان برگزار شده و تداوم این موضوع نشان دهنده کیفیت بالای برگزاری دوره بوده است.

نیکنام در خصوص آخرین وضعیت شبیه‌ساز سه‌بعدی در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، گفت: این پروژه به‌طور کامل آماده شده و توانایی برگزاری دوره‌های آموزشی برج به بهترین شکل را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *