01:54

1403/03/30

اتوبان اصفهان شیراز در خطر تبدیل شدن به جولانگاه راهزن ها!

اتوبان اصفهان شیراز فاقد دوربین های امنیتی کافی و مراکز ایست و بازرسی پلیس راهور و نیروی انتظامی به تعداد لازم است و خطر سرقت و راهزنی خصوصا در ساعات نیمه شب رانندگان را تهدید می کند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز،هنوز مدت زیادی از افتتاح آزادراه اصفهان شیراز نگذشته که شیرینی گشایش این محور مواصلاتی به کام برخی رانندگان کامیون تلخ شده است. پیش از افتتاح این آزادراه نیز برخی کارشناسان درباره ضرورت توجه به موارد امنیتی هشدارهایی داده بودند.

تصور می رفت بیشترین مشکلی که افتتاح عجولانه این اتوبان ایجاد کند ناآماده بودن تابلوها و سایر تجهیزات ایمنی جاده ای باشد اما اکنون بر اساس گزارش رانندگانی که از این محور تردد کرده اند، معضل دیگری بروز کرده است.

توضیح این که برخی کاربران اتوبان اصفهان شیراز به ویژه رانندگان کامیون در تماس با تین نیوز از نبود امنیت لازم در این اتوبان گله و شکایت دارند. یکی از رانندگانی که اخیرا از این آزادراه عبور کرده از نبود دوربین های جاده ای به تعداد کافی در این محور سخن گفته و سرعت بالای بعضی خودروها را خطرآفرین توصیف کرده است.

سرقت کامیون در اتوبان اصفهان شیراز
یک راننده کامیون دیگر از سرقت خودرو و بار خود چند روز بعد از افتتاح آزادراه اصفهان به شیراز خبر داده و به خبرنگار تین نیوز گفت: تصور ما این بود که وقتی رئیس جمهوری که در دستگاه قضا از خود قاطعیت نشان داده یک اتوبان را شخصا افتتاح می کند موارد امنیتی آن را هم به مسئولان متذکر می شود اما ظاهرا این طور نبوده است.

رضا افسری افزود: متاسفانه این اتوبان از نظر امنیتی شرایط خوبی ندارد. 24 مهرماه ساعت حدود 1 نیمه شب در اتوبان اصفهان شیراز ، حوالی پل سمیرم ، در حوزه استحفاظی خسرو و شیرین در حال رانندگی بودم که یک پژو پارس سفید جلوی خودروی من پیچید و با نشان دادن تابلوی ایست خواست توقف کنم. چند لحظه ای نگذشته بود که سرنشینان پژو پارس با اسلحه تهدید کردند اگر توقف نکنم به لاستیک جلو کامیون شلیک خواهند کرد. سارقان به محض توقف به من حمله کردند و با شوکر برقی به من شوک دادند و کامیون و بارش را به سرقت بردند.

وی توضیح داد: بار کامیون 120 راس گوسفند بود و چوپان گوسفندها هم همراه بار بود که وی نیز مورد ضرب و شتم سارقان قرار گرفت و به همراه من ساعاتی در خودرو سارقان با چشم و دست های بسته اسیر بود و نهایتا ساعت 4 و نیم صبح با دست بسته و پای برهنه در بیابان رها شدیم.

این راننده کامیون در ادامه تصریح کرد: سوال من از مسئولان امر این است که چگونه اتوبانی که 211 کیلومتر طول آن است را بدون پاسگاه و ایست بازرسی و دوربین امنیتی افتتاح کرده اند که دزدها و راهزن ها از نظارت ناقص پلیس سوء استفاده کرده و امنیت را از رانندگان کامیون سلب کنند.

وی با استمداد از پلیس آگاهی برای دستگیری سارقان اتوبان اصفهان شیراز، بیان کرد: کامیون به فاصله چند روز بعد از سرقت پیدا شده ولی بار کامیون کماکان مفقود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *