02:54

1403/03/30

اتوبان اصفهان شیراز و مهلت 25 روزه ای که نباید تمدید شود

مهلتی که مقام مسئول ارشد قضایی استان فارس به پلیس و سایر متولیان برقراری و حفظ امنیت اتوبان اصفهان شیراز داده است 25 روز دیگر به پایان می رسد و این مهلت نباید تمدید شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز،سرقت در جاده های کشور امری نیست که بتوان آن را انکار کرد و هر از چندی خبری در این باره منتشر می شود. طولانی بودن اتوبان اصفهان شیراز هم این فرصت را برای بزهکاران و دزدان فراهم می کند که در نبود دوربین ها و زیرساخت های حفاظتی دست به راهزنی از رانندگان کامیون بزنند.

با انتشار گزارش هایی از بروز سرقت در این آزادراه مسئولان قضایی استان به این اخبار واکنش نشان دادند و خواستار رسیدگی پلیس به وضعیت امنیت این اتوبان شدند. گزارش های مردمی رسیده به این رسانه نیز حکایت از آن دارد که برخی رانندگان خصوصا رانندگان کامیون از نبود دوربین و مقرهای ایست و بازرسی پلیس به تعداد کافی در این جاده احساس ناامنی دارند.

توقفگاه های بین راهی نیز در آزادراه اصفهان شیراز به تعداد کافی راه اندازی نشده و در طول 211 کیلومتر اتوبانی که اخیرا افتتاح شده فقط دو پمپ بنزین ثابت وجود دارد. از مسئولان انتظار می رود همان گونه که با سرعت بخشیدن به روند اجرای این اتوبان، افتتاح آن را انجام دادند در مورد امنیت اتوبان اصفهان شیراز نیز حساس بوده و مهلتی که برای تکمیل زیرساخت های امنیتی این آزادراه داده شده، تمدید نشود.

ضرب الاجل به متولیان امنیت اتوبان اصفهان شیراز
شایان ذکر است؛ حجت الاسلام سید کاظم‌ موسوی رئیس کل‌ دادگستری استان فارس در روزهای اخیر با اشاره به وقوع یک فقره راهزنی از رانندگان کامیون در محدوده آزاد راه اصفهان شیراز ، با تعیین مهلت 30 روزه برای رفع این مشکل بیان کرد: در صورت عدم اجرای وظایف و تعهدات مقرر ، ترک فعل مدیران مربوطه در دستور کار دادگستری استان قرار خواهد گرفت .

این در حالی است که با گذشت حدود یک ماه از این واقعه هنوز دزدانی که به صورت مسلحانه اقدام به سرقت یک دستگاه کامیونت و بار آن شامل 120 راس گوسفند کرده بودند، دستگیر نشده اند. البته کامیونت چند روز بعد از سرقت پیدا شده ولی بار به سرقت رفته آن هم کماکان کشف نشده است.

رئیس کل دادگستری استان فارس داشتن برنامه مدون پیشگیری از وقوع جرم را از جمله تکالیف قانونی مدیران خواند و یادآور شد؛ عدم توجه به این امر ترک فعل و قصور تلقی و طبق قانون قابلیت تعقیب قضایی دارد.

موسوی استقرار زیر ساخت های امنیتی و ایمنی در راه ها و محور های مواصلاتی را زیر ‌مجموعه پیشگیری وضعی و انتظامی دانست و به مسئولان حوزه قضایی بیضا، کامفیروز و اقلید مأموریت داد تا ضمن تشکیل جلسه مشترک شورای پیشگیری از وقوع جرم، موضوع تأمین امنیت و ایمنی آزاد راه شیراز – اصفهان را به صورت ویژه دنبال کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *