02:51

1403/03/30

اجرای ۱۴۰۰ کیلومتر خط ترافیکی در راه‌های استان مرکزی

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: در سه ماهه نخست امسال هزار و ۴۰۰ کیلومتر خط ترافیکی در راه‌های استان مرکزی با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبر ایران‌ناوگان، «علی امیری» سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از اجرای هزار و ۴۰۰ کیلومتر خط ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان طی سه ماهه اول امسال خبر داد.

وی افزود: برای اجرای این طرح تاکنون ۲۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

به گفته امیری هدف از اجرای خط ترافیکی در راه‌ها، ارتقاء ایمنی و هدایت مسیر برای کاربران جاده‌ای بویژه در هنگام شب و تاریکی است.

وی در ادامه از نصب دو هزار و ۲۵۰ عدد انواع تابلوهای ایمنی و مسیرنما با اعتباری به مبلغ ۲۵ میلیارد ریال در جاده‌های استان مرکزی خبر داد.

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: در راستای ارتقاء ایمنی راه‌ها و جلوگیری از حواس پرتی و خواب‌آلودگی رانندگان، از ابتدای امسال ۲۸ کیلومتر شیار لرزاننده طولی و عرضی نیز در محورهای مواصلاتی استان اجرا شده است.

وی با اشاره به اهمیت وجود تابلوهای اطلاعاتی در جاده‌ها خاطرنشان کرد: ۳۸۰ متر مربع تابلوی اطلاعاتی برای آگاه‌سازی کاربران راه‌ها با ۱۲ میلیارد ریال اعتبار در نقاط مختلفی از جاده‌های استان نصب شده است.

امیری در ادامه با اشاره به سرعت اجرایی خوب و پیشرفت فیزیکی قابل توجه پروژه‌های ایمنی در سطح راه‌های استان مرکزی تصریح کرد: خوشبختانه با اعتبارات جذب شده از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، در حال حاضر اجرای حفاظ میانی بتنی در محورهای «اراک – بروجرد»، «شازند – آستانه»، «اراک – سلفچگان» و «دلیجان – محلات» پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و موجب افزایش چشمگیر ایمنی بین مسیرهای رفت و برگشت در محورهای بزرگراهی شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *