20:54

1403/04/22

اجرای ۳۵۰ کیلومتر بزرگ‌راه در سطح استان زنجان

زنجان- مدیرکل راه و شهرسازی زنجان گفت: در مقیاس بزرگراهی (تبدیل و تعریض راه اصلی به بزرگراه)، ۳۵۰ کیلومتر راه در سطح استان در دست ساخت است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از راه و شهرسازی زنجان، اصغراسماعیلی به میزان طول شبکه راههای استان زنجان اشاره کرد و گفت: این استان ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، «۱۳۰کیلومتر» بزرگراه،«۳۵۰ کیلومتر» راه اصلی،«۷۵۰ کیلومتر »راه فرعی و« ۴ هزار و ۲۰۰ کیلومتر» راه روستایی دارد.

وی با بیان اینکه در مقیاس بزرگراهی ۳۵۰ کیلومتر راه در سطح استان زنجان در دست ساخت است،اظهار کرد: این پروژه های راهسازی تبدیل و تعریض راههای اصلی به بزرگراه می باشد که تاکنون بیش از ۱۰۰ کیلومتر از این میزان به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان، با بیان اینکه اجرای پروژه های راهسازی نیازمند اعتبارات سنگینی است،گفت: به لحاظ اقتصادی و تامین اعتبار ،پروژه های راهسازی به قطعات کوچک تر تقسیم می شود و در این میان به طور متوسط تعریض و تبدیل هر کیلومتر بزرگراه به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

اسماعیلی از اجرای هفت پروژه راه سازی در سطح استان زنجان خبر داد و بیان داشت: عمده پروژه های راهسازی استان زنجان که در حال اجرا می باشد در اشل یا مقیاس بزرگراهی است.

وی،تصریح کرد: بخش اعظمی از پروژه های راه سازی در استان زنجان از محل اعتبارات ملی تامین می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان، با تاکید بر اینکه توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای یک اصل مهم در توسعه است، گفت: استان به عنوان یکی از استان‌هایی است که در مسیر ارتباطی پایتخت به شمالغرب کشور قرار گرفته و در این راستا برنامه ریزی لازم و کارشناسی شده برای توسعه حوزه راه استان انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *