03:34

1403/05/01

اجرای ۴۴ کیلومتر روکش آسفالت در راه‌های مازندران

رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مازندران از اجرای ۴۴ کیلومتر عملیات روکش آسفالت محورهای اصلی و فرعی استان در سه ماهه سال جاری با اعتباری بالغ بر ۷۰میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران، مهرداد زمانی رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مازندران اظهار کرد: در سه ماهه سال جاری ۳۱ کیلومتر عملیات روکش آسفالت تقویتی در سطح محورهای مواصلاتی شریانی، اصلی و فرعی استان و همچنین اجرای۱۳ کیلومتر روکش آسفالت حفاظتی میکروسرفیسینگ در استان اقدام شده است.

رییس اداره نگهداری راه‌ها افزود: اجرای ۶۰ هزار متر درزگیری و۱۲ هزار و۸۵۷ تن لکه گیری در برخی از محورهای استان (بر اساس نیازسنجی و اولویت‌بندی) در این سه ماه اقدام شده است.

وی گفت: در راستای لکه گیری موضعی و پر کردن چاله‌ها در سطح جاده‌های استان، نسبت به استفاده از ۶۸۲ تن آسفالت سرد اقدامات لازم صورت گرفته و همچنین در بخش عملیات تعریض در نقاط حادثه‌خیز: تعریض دوربرگردان در منطقه سارو بهشهر به طول یک کیلومتر و تعریض در محور قائمشهر در محدوده جنید به طول ۳۵۰ متر و تعریض در محور ساری – تاکام ۱۶۰۰ متر در حال انجام است.

زمانی در ادامه عنوان کرد: به منظور تسهیل در امر تردد و افزایش ایمنی محورها اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت در محورهای مواصلاتی استان مانند محورهای سوادکوه، آمل -چمستان، محورهای بابل و ساری – سه راهی فولاد محله، آزادمهر- آلاشت و نکا – زاغمرز همچنین لکه گیری کلیه محورهای مواصلاتی استان به صورت روزانه (با استفاده از آسفالت گرم و سرد) صورت گرفته است.

رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مازندران افزود: با توجه به ویژگی شاخص ترانزیت و توریستی بودن این استان روکش آسفالت محورهای شریانی و اصلی می‌تواند نقش مهمی را در بهبود و سرعت مبادلات اقتصادی منطقه و ایمنی کاربران جاده‌ای ایفا نماید.

وی خاطر نشان کرد: جهت ایمنی تردد کاربران جاده‌ای و نظر به اهمیت موضوع، نسبت به لق گیری ترانشه‌های باز ریزشی در محور کندوان (محدوده سیاه بیشه اقدام) شد.

رئیس اداره نگهداری راه‌ها افزود: جاده‌ها از جمله اموال عمومی است که قانون گذار حفظ، حراست نگهداری، تعریض و هرگونه فعالیت‌های مرتبط با آن را به این اداره کل محول کرده، بدیهی است ایمن نمودن محورها برای سلامت عبور و مرور و توسعه آتی راه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *