13:39

1403/03/29

اختیارات قانونی گشت‌ های راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای ارتقا می‌ یابد

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، گفت: با هدف صیانت از راهها و ابنیه فنی و همچنین رفع تجاوز از حریم جادهای، پیگیر تامین و افزایش اختیارات قانونی لازم برای انجام صحیح و موثر گشتهای راهداری و حمل ونقل جاده ای در محورهای مواصلاتی کشور هستیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، گفت: با هدف صیانت از راهها و ابنیه فنی و همچنین رفع تجاوز از حریم جاده ای، پیگیر تامین و افزایش اختیارات قانونی لازم برای انجام صحیح و موثر گشتهای راهداری و حمل ونقل جاده ای در محورهای مواصلاتی کشور هستیم.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، عباسعلی بنیاسدی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سفر به استان قم با استاندار قم دیدار و گفتگو کرد که در این دیدار، ضرورت برنامهریزی جهت ارتقای زیرساخت های جاده ای استان مورد تاکید قرار گرفت. افزایش سهم اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم از محل تملک دارایی های سرمایه ابلاغی به استان، هماهنگی و پیگیری جدی جهت جلوگیری از پدیده فرار بار، ساماندهی نمادهای ورودی شهر مقدس قم از جمله محورهای گفتگو در این دیدار بود .

بنی اسدی در این سفر، گفت: با هدف صیانت از راهها، ابنیه فنی و همچنین رفع تجاوز از حریم جاده ای، پیگیر تامین و افزایش اختیارات قانونی لازم برای انجام صحیح و موثر گشتهای راهداری و حمل ونقل جاده ای در محورهای مواصلاتی کشور هستیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، افزود: پیگیریها جهت افزایش اختیارات گشتها متناسب با موارد ماموریتی جهت برخورد با متجاوزان به حریم راه و سایر موارد انجام شده که امیدواریم به زودی اجرایی شود.

وی از تمهیدات اجرایی سازمان جهت تجهیز، تامین و بازسازی اساسی ناوگان راهداری خبر داد و افزود: همچنین تامین خودروهای سواری مورد نیاز با توجه به نقشی مهمی که در انجام ماموریتهای برونشهری و بین استانی دارند، در دستور کار سازمان است.

بنیاسدی اظهار کرد: با توجه به کمبود نیروی انسانی، پیگیر کسب مجوز استخدام ۳۰۰ نفر عوامل فنی جهت تامین بخشی از نیاز سازمان متبوع هستیم.

وی بهرهمندی از ظرفیتهای قانونی به منظور جلوگیری از پدیده فرار بار و برخورد با خاطیان را ضروری خواند و عنوان کرد: با عنایت به هماهنگی های صورت گرفته با عوامل انتظامی و پلیس راه، امید است درقالب تیم های مشترک کنترل دروازهای ناوگان عمومی، با قانون گریزان برخورد مناسب صورت گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان به وضعیت مطلوب آزادراه قم- تهران اشاره و اعلام کرد: نظر به اهمیت این محور کریدوری کشور و حجم چشمگیر ترافیک آن، شاهد اقدامات خوبی بخصوص در بخش رویه راه و سطوح آسفالتی آن هستیم و اقدامات صورت گرفته توسط همکاران اداره کل راهداری وحملونقل جاده ای استان قم شایان تقدیر است.

جمشیدی، مدیر کل دفتر برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای نیز طی سخنانی با بیان این که ۹۸ درصد اهداف سازمانی طی سال گذشته محقق شد، افزود: طی سال گذشته افزون بر ۲۰۱۰ کیلومتر راه روستایی درکشور احداث شد که در ده سال گذشته بی سابقه بوده است.

جمشیدی توزیع ۶/۵ میلیون تن آسفالت در شش ماهه نخست سال جاری را بی سابقه خواند و گفت: این تلاش جامع که در تمامی استانهای کشور و بخصوص دراستان قم صورت گرفت، در سفر ریاست محترم جمهور به قم مورد تقدیر ایشان واقع شد.

محمد پورتیموری سرپرست اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم نیز اظهار داشت: با توجه به هماهنگی های مستمر با پلیس راه، طرح ضربتی و مشترک با این نیرو جهت جلوگیری از فرار بار به زودی درسطح راههای استان عملیاتی خواهد شد.

وی به بخشی از نیازمندی های اداره کل متبوع اشاره کرد و گفت: نظر به عمر بالا و فرسودگی ناوگان عمومی استان، ضروری است طرح نوسازی ناوگان به مرحله اجرا درآید.

پورتیموری با یادآوری این مطلب که راههای استان به دلیل موقعیت کریدوری ارتباط ۱۷ استان با مرکز کشور است و همچنین دیگر عوامل جغرافیایی، مذهبی، سیاسی، اجتماعی و …، ضرورت تامین نیروی انسانی، تخصیص اعتبارات، تجهیز ناوگان، توزیع امکانات به منظور صیانت، توسعه، ارتقای ایمنی راهها و همچنین ارائه خدمات مطلوب دربخش حمل ونقل عمومی را یادآور شد.

به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، در سفر معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان به استان قم، مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهرهبرداری و امور آزادراهها و مدیر کل دفتر برنامه و بودجه نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *