17:21

1403/01/26

از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا کنون انجام شد؛ تخصیص یک‌هزار و ۱۱۰ تن قیر رایگان برای آسفالت محلات هدف بازآفرینی گلستان

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از تخصیص یک هزار و ۱۱۰ تن قیر رایگان به شهرداری استان برای آسفالت ۱۶۸ هزار متر مربع معابر خاکی از محل اعتبارات سال ۱۴۰۱ در ۶ ماه ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی (گلستان)، مهدی ملک مدیرکل راه‌وشهرسازی استان اظهار کرد: در راستای اقدام مشترک بین اداره کل راه‌وشهرسازی و شهرداری‌های استان، هرساله مقدار مشخصی قیر رایگان برای بازآفرینی محلات هدف به شهرها اختصاص می‌یابد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰، شرکت بازآفرینی شهری ایران با همکاری اداره کل راه‌وشهرسازی گلستان، دو هزار و ۱۳۲ تن قیر رایگان به شهرهای استان اختصاص داد که با این میزان حجم قیر ۲۷۰ هزار مترمربع از بافت فرسوده استان آسفالت شد.

رئیس شورای هماهنگی امور راه‌وشهرسازی گلستان ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ نیز یک هزار و ۱۱۰ تن قیر رایگان برای بازآفرینی محلات هدف شهرهای خان ببین، گم‌یشان، سیمین شهر، فاضل آباد، گنبد، رامیان و آق قلا با ارزش ریالی ۱۰۵ میلیارد ریال تصویب شد.

ملک با بیان اینکه این حجم از قیر، ۱۶۸ هزار مترمربع از معابر را پوشش می‌دهد، گفت: میزان تخصیص قیر رایگان به محلات هدف بازآفرینی شهری گلستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

وی همچنین تصریح کرد: در سال‌جاری، پس از تخصیص قیر حواله شده به شهرداری‌ها، هیچ معبر خاکی در محلات هدف بازآفرینی استان وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *