07:26

1403/02/02

افتتاح مسیر رفت قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال به طول ۲۲ کیلومتر/ احداث هزار و ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی

افتتاح مسیر رفت قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال به طول ۲۲ کیلومتر، احداث یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی، بخشی از مهمترین عملکرد دولت سیزدهم در حمل و نقل جاده‌ای است.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان، مهمترین اقدامات دولت سیزدهم از ابتدای شروع به کار (شهریور ۱۴۰۰) تا پایان خرداد سال جاری در بخش حمل و نقل جاده‌ای از سوی سوی دفتر آمار، اطلاعات و پایش برنامه‌های معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی اعلام شد.

بر اساس این گزارش اهم اقدامات انجام شده در بخش حمل و نقل جاده‌ای طی این مدت شامل افتتاح مسیر رفت قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال به طول ۲۲ کیلومتر، احداث یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی ، رفع یکهزار و ۱۶ نقطه پرتصادف مصوب و مستعد حادثه و تعداد ۶۰۰ نقطه پرتصادف مصوب، ساخت، بهسازی و آسفالت چهار هزار و ۴۳۱ کیلومتر راه‌های روستایی، نگهداری ۲۳ هزار و ۷۳۷ کیلومتر از راه‌های اصلی و شریانی کشور شامل روکش آسفالت تقویتی، حفاظتی است.

همچنین، لکه‌گیری و درزگیری، نگهداری چهار هزار و ۳۱۳ کیلومتر از راه‌های روستایی و ۴ هزار و ۱۵۱ کیلومتر از راه‌های فرعی شامل روکش، آسفالت تقویتی، حفاظتی نیز در طی این مدت انجام شد.

تکمیل مسیر برگشت منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال تا بهمن سال آینده

با توجه به اهمیت تکمیل آزادراه تهران-شمال، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی از تکمیل مسیر برگشت منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال در دهه فجر سال آینده خبر داد.

اعلام پیشرفت ۹۸ درصدی آزادراه اصفهان-شیراز

همچنین خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اعلام پیشرفت ۹۸ درصدی آزادراه اصفهان-شیراز نسبت به تردد در این آزادراه به دلیل انجام عملیات تکمیلی عمرانی و خطری که برای شهروندان در پی دارد، هشدار داد.

بهره‌برداری از ۲۹۳ کیلومتر آزادراه در برنامه سال‌جاری قرار دارد

همچنین خیراله خادمی از برنامه تکمیل ۲۹۳ کیلومتر آزادراه در برنامه امسال خبر داد. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل تکمیل آزادراه تهران- شمال را با توان متخصصان داخلی از مزیت‌های کشور برشمرد و گفت: بهره‌برداری از ۲۹۳ کیلومتر آزادراه در برنامه سال جاری قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *