05:51

1403/02/02

افتتاح هشت مرکز سیار معاینه فنی در تهران

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران گفت: همزمان با شصت و پنجمین شنبه امید و افتخار هشت مرکز سیار معاینه فنی در تهران به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران‌ناوگان، «شادی مالکی» مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران از فعالیت هفت مرکز سیار معاینه فنی در سطح شهر تهران خبر داد و افزود: امروز، شنبه هفتم مرداد ماه- همزمان با شصت و پنجمین شنبه امید و افتخار، هشت مرکز سیار دیگر به مراکز فعال پایتخت اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه با مراکز آماده بهره برداری تعداد مراکز سیار معاینه فنی در تهران به ۱۵ مرکز افزایش خواهد یافت، یادآور شد: با بهره برداری از این هشت مرکز جدید، نزدیک به ۲۵۰ هزار دستگاه خودرو به ظرفیت مراکز سیار افزوده می شود.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران با اعلام اینکه از سال ۹۷ تا امروز مرکز سیار جدیدی ایجاد نشده بود، خاطرنشان کرد: در طول این چند سال توسعه زیرساخت را در معاینه فنی شاهد نبودیم و تنها هفت خط سیار در تهران داشتیم اما فردا با راه اندازی هشت خط، توسعه زیرساخت ها عملیاتی خواهد شد.

وی هدف از راه اندازی این مراکز را دسترسی بهتر شهروندان در سطح محلات و کاهش تردد درون شهری عنوان کرد و افزود: تا امروز ظرفیت مراکز سیار پایتخت دو میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه بود که با افزوده شدن نزدیک به ۲۵۰ هزار دستگاه خودرو، ظرفیت مراکز سیار به بیش از سه میلیون دستگاه خواهد رسید.

مالکی ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی مراکز جدید نیاز شهروندان به سرعت مرتفع شود و در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون منتظر ماندن در صف بتوانند خدمات لازم را از مراکز معاینه فنی دریافت کنند.

وی با اعلام اینکه ساخت و راه اندازی تجهیزات این هشت مرکز جدید در بازه زمانی سه ماهه انجام شده است، یادآور شد: با هماهنگی مناطق ۲۲ گانه در نقاطی که احصا شده بود، زمین هایی را از طریق رایزنی با شهرداران مناطق دریافت کردیم.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران از راه اندازی خطوط جدید در مناطق ۱، ۲، ۴ و ۱۱ خبر داد و افزود: برای ساخت و تأمین تجهیزات این مراکز ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی همچنین اظهار کرد: یکی از نقاط قوت طرح این است که در منطقه یک در خیابان شهید مژده ای، شاهد نقطه بی دفاع شهری بودیم که معضلات اجتماعی در آن به چشم می خورد و با راه اندازی این خط جدید، یک نقطه بی دفاع شهری به مرکز خدماتی تبدیل می شود.

مالکی در پایان گفت: راه اندازی خط پرتابل و نسل جدید خطوط سیار نیز برای خدمات رسانی در درب منازل و مجتمع های تجاری و اداری در ۶ ماهه دوم امسال پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *