22:00

1403/03/08

افتتاح هفت طرح دریایی در بنادر غرب هرمزگان

هفت طرح دریایی، بندری، فرهنگی، ورزشی و خدماتی روز یک شنبه ۱۳ اسفندماه با اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال ۱۹۷ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم با حضور فرماندار شهرستان بندر لنگه، شیخ راهبر امام جمعه اهل سنت شهرستان و مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در آیین افتتاح این پروژه ها گفت: این طرح ها شامل بهره برداری از سه فروند اسکله گردشگری با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار، احداث ساختمان صدور مجوز با ۵۰ میلیارد ریال اعتبار و تعمیرات اساسی دیوارهای پیرامونی بندر با ۶۰ میلیارد ریال و زمین فوتبال ساحلی و والیبال ساحلی به مساحت ۴ هزار مترمربع است.

عباس نژاد از دیگر طرح های مورد بهره برداری به تعمیرات اساسی مهمان سرا و منازل شهرک مسکونی، باشگاه ملوانان و اماکن بهداشتی های رفاهی درمحوطه ضلع غربی و شرقی بندر اشاره کرد.

بهره برداری از سه فروند اسکله گردشگری
وی در خصوص بهره برداری از سه فروند اسکله گردشگری نیز گفت: با احداث و بهره برداری از سه فروند اسکله فلزی گردشگری در بنادر لنگه، کنگ و مقام، تعداد اسکله های گردشگری و مسافری بنادر غرب استان به ۱۵ اسکله افزایش یافت.

مدیرکل بنادر و در یانوردی هرمزگان، ارزش این سه فروند اسکله گردشگری را ۳۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این اسکله های فلزی دارای ۲۰ متر طول در مدت زمان شش ماه تکمیل و احداث شده است.

وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این اسکله ها زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر از جوانان منطقه به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم می شود.

عباس نژاد تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه توسعه دریامحور، رونق بخشی معیشت مردم منطقه و توسعه عملیات خدمات مسافری و گردشگری دریایی ایمن و همچنین بهره گیری کلیه جوانان ورزش دوست از اماکن ورزشی و فرهنگی ایجاد شده در محیط های پیرامونی بندر را از اهداف این طرح عنوان کرد.

گفتنی است؛ درحال حاضر در مجموع ۱۲ پست اسکله شامل هشت پست اسکله مسافری در بندر چارک، یک پست اسکله مسافری در بندر آفتاب، یک پست اسکله مسافری در بندرلنگه، یک پست اسکله مسافری در بندر نخیلو و یک پست اسکله مسافری نیز در بندر ابوموسی وجود دارد که با افزوده شدن اسکله های گردشگری لنگه، مقام و کنگ تعداد اسکله ها بنادر غرب استان به ۱۵ اسکله افزایش پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *