01:48

1403/03/30

افزایش کرایه تاکسی تا قبل از اردیبهشت ممنوع است

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: افزایش نرخ بلیت و کرایه‌ها تا قبل از شروع اردیبهشت ماه ممنوع است و ایرادات مصوبه پس از بررسی در کمیسیون وارد صحن خواهد شد.

به گزارش ایران ناوگان به نقل از خبرگزاری مهر، همه ساله با پایان سال شورای شهر تهران موظف است بهای جدید کرایه تاکسی و بلیت مترو و اتوبوس را تعیین کند تا در سال جدید ناوگان حمل و نقل عمومی با نرخ جدید به شهروندان خدمت‌رسانی کند.

بر همین اساس و مطابق با مصوبه شورای شهر تهران در آخرین جلسات شورای شهر تهران اعضای پارلمان شهری مصوب کردند تا بهای بلیت مترو ۲۵ درصد افزایش، بلیت اتوبوس ۴۵ درصد افزایش و کرایه تاکسی نیز ۴۵ تا ۷۵ درصد افزایش داشته باشد.

اما موضوع مهم این است که رانندگان ناوگان حمل و نقل عموم نمی‌توانند تا پیش از تصویب مصوبه شورای شهر در فرمانداری و قبل از آغاز ماه اردیبهشت اقدام به افزایش کرایه‌ها کنند و روز گذشته نیز مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در ارتباط با اعمال افزایش کرایه‌ها در سال ۱۴۰۲ گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر تهران کرایه‌های حمل و نقل اعم از اتوبوس مترو و تاکسی از ابتدای اردیبهشت ماه اجرا خواهد شد.

شرکت واحد و سازمان تاکسیرانی موظف به بررسی تخلف‌ها هستند

جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره افزایش نرخ کرایه‌ها تا پیش از اردیبهشت ماه گفت: شرکت واحد اتوبوسرانی و تاکسیرانی باید از افزایش نرخ بلیت و کرایه‌ها تا قبل از شروع اردیبهشت ماه جلوگیری کرده و با متخلفان برخورد کنند.

وی ادامه داد: مصوبه شورای شهر از ابتدای اردیبهشت ماه قابل اجرایی شدن است و افزایش نرخ کرایه‌ها تا پیش از این زمان تخلف است و رسیدگی به تخلفات وظیفه سازمان تاکسیرانی و شرکت واحد اتوبوسرانی است.

تشکری هاشمی درباره ایرادات فرمانداری به مصوبات شورای شهر گفت: فرمانداری در رابطه با مصوبه افزایش نرخ کرایه‌ها ایراداتی را به صورت جزئی در خصوص میزان افزایش گرفته است که این ایرادات پس از بررسی در کمیسیون وارد صحن خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: امیدواریم قبل از اینکه فروردین ماه تمام شود مصوبه را به تأیید قطعی برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *