07:43

1403/01/31

افزایش ۱۴ درصدی تردد وسایل نقلیه بین استانی در راه‌های کشور در دی‌ ماه

آمارهای ارائه شده از سوی مرکز مدیریت راه‌های کشور، از افزایش ۱۴ درصدی تردد وسایل نقلیه بین استانی در راه‌های کشور طی دی‌ماه ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی منصور فخاران رئیس مرکز مدیریت راه‌های سازمان رهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار کرد: بر اساس عملکرد سامانه‌های هوشمند، ۶۰ میلیون و ۲۵۲ هزار و ۲۲ تردد بین استانی در محورهای کشور طی دی ماه سال جاری صورت گرفته است که این میزان تردد بین استانی در مقایسه با دی‌ماه سال گذشته و مدت مشابه ۱۴۰۱، افزایش ۱۴ درصدی داشته است.

فخاران گفت: متوسط تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک نیز در دی‌ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از افزایش ۱۶ درصدی حکایت دارد که نشان‌دهنده افزایش سفرهای مردم طی امسال است.

وی خاطرنشان کرد: متوسط تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک در دی‌ماه امسال در مقایسه با ماه پیش از آن در آذرماه ۱۴۰۲، از کاهش ۵ درصدی خبر می‌دهد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌ها همچنین اظهار کرد: در روز یکم دی‌ماه با تردد ۲ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۳۲۶ تردد، بیشترین تردد بین استانی وسایل نقلیه در طول این ماه ثبت شده است، همچنین در روز ۲۴ دی‌ماه با یک میلیون و ۷۸۸ هزار و ۱۰۵ تردد، کمترین تردد بین استانی وسایل نقلیه در این ماه ثبت شده است.

وی گفت: بر اساس آمار مرکز مدیریت راه‌های کشور استان‌های هرمزگان، خوزستان و بوشهر به ترتیب با ۳۱، ۳۰ و ۳۰ درصد بیشترین افزایش تردد ورود و خروج را در دی‌ماه امسال در بین استان‌های کشور داشته‌اند و در مقابل استان‌های گلستان و مرکزی ترتیب با ۸- و ۳- درصد بیشترین کاهش تردد ورود و خروج در دی‌ماه را داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *