03:34

1403/03/08

افزایش ۱۶ درصدی تناژ بارگیری در راه آهن شمال شرق (۱)

مدیر کل راه آهن شمال شرق (۱) گفت: حمل و نقل بار در راه آهن شمال شرق (۱) با رشد ۱۶ درصدی در شاخص تناژ بارگیری و افزایش در شاخص تن کیلومتر مبدا–مقصد همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرشاد زادخور، مدیر کل راه‌آهن شمال شرق (۱) گفت: عملکرد حمل و نقل بار در این اداره کل در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل با رشد ۱۶ درصدی در شاخص تناژ بارگیری و افزایش ۲۹ درصدی در شاخص تن کیلومتر مبدا–مقصد همراه بوده است.

وی در این راستا بیان کرد: با توجه به موقعیت استراتژیک این اداره کل در شبکه ریلی کشور و ترافیک قطارهای مسافری در محدوده استحفاظی این اداره کل، حمل و نقل بار نیز از اهمیت بسیاری برخوردار بوده که برنامه‌ریزی و اجرای آن در خطوط مشترک ریلی بار و مسافر مستلزم تلاشی مضاعف است و این مهم با تلاش همکاران خدوم این اداره کل به‌ نحو احسن انجام‌می‌شود.

زادخور افزود: در سال ۱۴۰۲ مجموعاً بیش از ۴۰۴ هزار تن بار در سال ۱۴۰۲ که ۵۴ هزار تن بیش از سال ۱۴۰۱ است و همچنین ۳۶۸ میلیون و ۷۵۱ هزارتن کیلومتر بارهای مختلف ازایستگاه‌های مبادی بار این منطقه بارگیری و حمل شده و در همین مدت مجموع تن کیلومتر ناخالص بارهای عبوری از این منطقه بیش از ۲ میلیارد تن بوده است.

مدیر کل راه‌آهن شمال شرق (۱) گفت: با توجه به حجم بالای تردد خودروهای سبک و سنگین در مسیر جاده‌ای تهران-مشهد، حمل محمولات مختلف از طریق راه‌آهن، سهم زیادی در افزایش ایمنی جاده‌ها و سلامت مسافران جاده‌ای را در بر دارد و با هماهنگی بین صاحبان بار و همچنین شرکت‌های حمل و نقلی ریلی، تلاش می‌شود رشد سالانه بارگیری و حمل بارهای منطقه و همچنین بارهای عبوری از منطقه راه‌آهن شمال شرق (۱) تداوم داشته‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *