06:17

1403/01/31

افزایش ۱۸ برابری ترانزیت در بنادر استان بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام کرد: میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر این استان در ۱۱ ماه امسال با افزایش ۶.۵ درصدی به ۵۸ میلیون و ۸۴۸ هزار تن رسید.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد شکیبی نسب با بیان اینکه میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر این استان در ۱۱ ماه امسال با افزایش ۶.۵ درصدی به ۵۸ میلیون و ۸۴۸ هزار تن رسید، گفت: از مجموع میزان تخلیه و بارگیری در بنادر استان سهم کالاهای غیرنفتی ۹ میلیون و ۸۳۲ هزار تن گزارش شده که در مقایسه با سال گذشته ۳.۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: در بخش کالاهای نفتی نیز میزان تخلیه و بارگیری با افزایش۷.۲ درصدی به ۴۹ میلیون و ۱۶۱ هزار تن رسیده است.

شکیبی نسب ادامه داد: در بخش ترانزیت نیز عملکرد بنادر استان بوشهر در کالاهای نفتی و غیرنفتی به ۱۱۵ هزار تن و ۷۳۵ تن رسیده است که در این حوزه عدد قابل توجه رشد ۱۸ درصدی ترانزیت در بخش کالاهای نفتی است.

وی اظهار کرد: با ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور و شتاب گرفتن روند توسعه زیرساخت‌ها در بنادر استان بوشهر امید می‌رود میزان تخلیه و بارگیری این استان در سال جدید با رشدی چشمگیر مواجه شود.

به گفته شکیبی نسب، در این حوزه طرح زیرساختی بسیار خوبی در بنادر بوشهر (مجتمع بندری نگین) دیر، کنگان، گناوه و ریگ در دست احداث است که بخشی از آنها در آستانه بهره برداری است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در شاخص شناورهای بالای یک هزار تن نیز شمار شناورها به ۲ هزار و ۲۵۰ تن رسیده که در مقایسه با ۱۱ ماهه سال گذشته ۲ درصد رشد نشان می دهد.

شکیبی نسب با بیان اینکه در حوزه مسافری نیز شمار جابه جایی مسافر با افزایش ۷.۵ درصدی به ۲۴۳ هزار و ۳۳ نفر رسیده است، خاطر نشان کرد: در حوزه گردشگری دریایی نیز پایانه بین المللی مسافربری دریایی شهید حقگو در ایام نوروز در اختیار گردشگران قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *