20:43

1403/03/08

افزایش ۲۳ درصدی حمل بار توسط راه‌آهن فارس در سال ۱۴۰۲

مدیرکل راه‌آهن فارس در تشریح عملکرد این راه‌آهن در سال ۱۴۰۲، گفت: در سال ۱۴۰۲ نزدیک به ۴۳۰ هزار تن کالا توسط ناوگان ریلی فارس حمل شد که رشد ۲۳ درصدی تناژ بارگیری محمولات نسبت به سال ۱۴۰۱ را می‌توان از جمله مهم‌ترین دستاورهای این اداره کل در سال ۱۴۰۲ برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد انصاری مدیرکل راه‌آهن فارس با بیان اهم اقدامات حوزه حمل بار و مسافر و زیرساخت و بهره‌برداری راه‌آهن فارس در سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: خدمات ریلی در راه‌آهن فارس به صورت ایمن و بدون وقفه به صاحبان بار و نیز خدمات مسافری به شهروندان عزیز ارائه می‌شود.

رشد چشمگیر حمل بار توسط راه‌آهن فارس

انصاری در مورد مهم‌ترین اقدامات حوزه حمل بار خاطرنشان کرد: رشد ۲۳ درصدی تناژ بارگیری محمولات، رشد ۱۵ درصدی تعداد واگن‌های بارگیری شده، رشد ۹ درصدی تناژ تخلیه، رشد ۷۴درصدی درآمدهای عملیاتی و خدمات ریلی ایمن و بدون وقفه به صاحبان بار از مهم‌ترین اقدامات حوزه حمل بار در سال گذشته بود.

انصاری اظهار کرد: محمولات پتروشیمی استان، محمولات سنگ آهن مورد مصرف فولاد مبارکه، حمل خودرو و گندم از جمله بارهای عمده‌ای است که توسط ناوگان ریلی فارس جابه‌جا شده است.

وی افزود: بازاریابی گسترده با نگاه بر درآمد کیفی در جذب بارهای ریل پسند و شناسایی مراکز تولید و عرضه بارهای انبوه و هم چنین تعاملات صورت گرفته با این مراکز از دیگر اقدامات حوزه حمل بار و بازرگانی بود.

حمل بیش از ۵۵۰ هزار مسافر توسط راه‌آهن فارس

انصاری درخصوص عملکرد حوزه مسافری راه‌آهن فارس گفت: در سال گذشته حمل بیش از ۵۵۰ هزار نفر مسافر توسط ۱۰۵۶ رام قطار به مقاصد تهران و مشهد و ایستگاه‌های بین راهی به صورت رفت و برگشت انجام و خدمات مسافری نیز به بهترین نحو به مسافران عزیز ارائه شد.

انجام ۳۰۸ مورد تعمیرات ویژه واگن‌ها و اجرای ۶۵ مانور عملیاتی

انصاری در خصوص اقدامات شاخص حوزه بهره‌برداری و ناوگان راه‌آهن فارس در سال گذشته یادآور شد: آغاز بارگیری محمولات سنگ آهن در ایستگاه مهیار، اعزام ۱۲۲۵ رام قطار باری، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه کارکنان عملیاتی، برگزاری آزمون‌های ادواری مختص مشاغل فنی، تعویض ۵ دستگاه تراکشن موتور لکوموتیو، تعویض محور در ۹ واگن مسافری و باری، جذب پرسنل عملیاتی در قسمت‌های موردنیاز و انجام ۳۰۸ مورد تعمیرات ویژه واگن‌ها و اجرای ۶۵ مانور عملیاتی در بلاک‌ها وایستگاه‌های راه‌آهن فارس از جمله اقدامات شاخص حوزه بهره‌برداری و ناوگان این اداره کل در سال گذشته بوده است.

توسعه حوزه فنی و زیربنایی راه‌آهن فارس

مدیرکل راه‌آهن فارس درخصوص اقدامات حوزه فنی و زیربنایی نیز توضیح داد: فراهم آوردن امکانات و زیرساخت‌های ریلی برای حمل محموله‌های تولیدی استان و انتقال مواد اولیه به منظور کمک به تولیدات داخلی از جمله مهمترین برنامه‌های این اداره کل است. در این راستا در کنار سایر ظرفیت‌های ریلی استان، با برنامه‌ریزی انجام شده در سال گذشته ساخت و راه‌اندازی بارانداز ریلی مهیار نیز به سرانجام رسید.

انصاری افزود: تکمیل پروژه‌های فنس کشی محوطه سوخت‌ ایستگاه آباده و احداث سایبان پارکینگ ساختمان کنترل شیراز، تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شیراز، انجام بازدیدهای مستمر جهت شناسایی عیوب محور ریلی، زوال‌برداری ترانشه‌ها به میزان ۷۷۵ مترمکعب، ۱۲۵ مترمکعب لایروبی پل‌ها، ۴۵ هزار و ۷۵۰ متر لایروبی کانال‌ها، انجام ۶۶ بند عملیات جوشکاری، انجام سرویس دیزل ژنراتورهاف مناسب‌سازی مسیر نابینایان، راه‌اندازی و تجهیز اتاق مادر و کودک (شیردهی) و نصب و راه‌اندازی سخت‌افزاری مرکز ۱۵۰۰ شماره‌ای تحت شبکه آوا، نصب دستگاه‌های پوشش رادیویی در طول محور از جمله اهم اقدامات انجام شده در حوزه فنی و زیربنایی این اداره کل است که پس از تشکیل ۲۰ جلسه کنترل پروژه در سال گذشته به سرانجام رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *