04:37

1403/04/04

افزایش ۵۴ درصدی تردد مسافر از پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان

زاهدان- معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان وبلوچستان، از افزایش ۵۴ درصدی تردد مسافر از پایانه‌های مرزی شمال استان خبر داد

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان تیمور باقری افزود: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴۲۰ هزار و ۳۵۹ نفر مسافر از طریق پایانه‌های مرزی شمال سیستان و بلوچستان تردد کردند که این میزان رشد ۵۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: از این تعداد، ۲۲۲ هزار و ۷۷۷ نفر از طریق پایانه مرزی میرجاوه و ۱۹۷ هزار و ۵۸۲ مسافر نیز از طریق پایانه مرزی میلک تردد انجام دادند.

وی در ادامه گفت: توسعه و ساماندهی پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه به عنوان دروازه ورود و خروج به کشورهای دوست و همسایه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در صورت برخورداری پایانه‌های مرزی از توسعه و رونق مناسب می‌توانند منافع اقتصادی و اجتماعی قابل توجهی را برای کشور به ارمغان آورند که این اداره کل در سال جاری اهتمام ویژه ای بر توسعه زیرساخت‌های پایانه‌های مرزی دارد.

شایان ذکر است پایانه مرزی میرجاوه مهمترین گذرگاه مرزی بین ایران و پاکستان است که در ۱۲ کیلومتری شهرستان میرجاوه و مجاورت شهرک تفتان پاکستان قرار دارد و پایانه مرزی میلک از گذرگاه‌های مهم مرزی بین ایران و افغانستان هست که در محدوده شهرستان هیرمند ایران در مجاورت رودخانه مرزی و در نزدیکی مرکز ولایت نیمروز افعانستان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *