07:52

1403/01/31

امسال هر 7 خط متروی تهران کامل می شود

در شهرداری توسعه حمل و نقل عمومی مدنظر است و ان شالله امسال هر ۷ خط مترو کامل می شود.

سخنگوی شهرداری تهران وعده داد امسال ۷ خط ریلی به اتمام رسیده و هر ۷ خط مترو کامل می شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، عبدالمطهر محمدخانی این مطلب 30 بهمن ماه امسال و در نشست خبری حاشیه بیست‌ و چهارمین نمایشگاه رسانه‌ های ایران بیان کرد و گفت: امسال افتتاح ایستگاه های متروی خط ۶ و ۷ نهایی می شود.

او با تاکید بر این که در شهرداری توسعه حمل و نقل عمومی مدنظر است و ان شالله امسال هر ۷ خط مترو کامل می شود، افزود: بهره برداری از سه ایستگاه مترو در خط ۶ و یک ایستگاه تقاطعی در خط ۷ در ایام پیش رو انجام خواهد شد.

محمدخانی ادامه داد: همچنین پس از نیمه شعبان، کلنگ زنی خطوط ۸، ۹ و ۱۱ انجام می‌شود.

وی با اشاره به خرید ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس از خودروسازان داخلی، خاطرنشان کرد: به همین میزان اتوبوس برقی نیز خریداری شده و از ابتدای سال آینده وارد خطوط خواهند شد.

سخنگوی شهرداری تهران توسعه کمربند سبز تهران به میزان ۲۰۰۰ هکتار ، افتتاح ۴۰ بازار میوه و تره بار و افزایش ظرفیت پذیرش معتادان متجاهر به میزان ۷۵۰۰ تخت در سال جاری نیز برخی از اقدامات شهرداری تهران در سال جاری بیان کرد.

وی با بیان اینکه در خصوص مسکن گفتگوهای جدی دنبال شده، اما هنوز به قرارداد قطعی نرسیده ایم ، ادامه داد: صنعتی سازی مسکن از سوی برخی شرکت‌های داخلی دنبال می‌شود و شرکت‌های خارجی نیز در این زمینه تجربه خوبی دارند. در کنار سرمایه گذاری چینی‌ها برای توسعه مسکن و نوسازی بافت فرسوده، این موضوع بررسی خواهد شد که آیا صنعتی سازی مسکن توسط شرکت‌های چینی انجام شود یا توان داخلی آن وجود دارد؟

محمدخانی در خاتمه این را هم گفت: تلاش ما در برقی سازی ناوگان حمل نقل عمومی، مترو و دیگر بخش‌ها بر انتقال قطعی تکنولوژی از چین به ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *