14:16

1403/03/29

امضای تفاهمنامه سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری افغانستانی ها در بندر کاسپین

طی مراسمی با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد تفاهمنامه سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری شرکت افغانستانی در بندر کاسپین بین منطقه آزاد انزلی و شرکت داخلی امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری‌ ایران‌ناوگان، طی مراسمی با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد تفاهمنامه سرمایه گذاری یک شرکت افغانستانی در بندر کاسپین بین منطقه آزاد انزلی و یک شرکت داخلی امضا شد.

بر اساس این تفاهمنامه، شرکت افغانستانی 50 میلیون دلار در ساخت 3 پست اسکله در مجتمع بندری کاسپین  سرمایه گذاری خواهد کرد.

نیازی سرپرست منطقه آزاد انزلی در این مراسم با بیان این که سرمایه گذاری خارجی برای ساخت 3 پست اسکله و پسکرانه آن انجام می شود، گفت: بر اساس تفاهم با شرکت داخلی، سرمایه گذار خارجی تا سه ماه آینده قرارداد سرمایه گذاری در بندر کاسپین را امضا خواهد کرد.

حجت الله عبدالملکی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در دوره جدید مدیریت در مناطق آزاد راهبرد اساسی جهانی سازی را در دستور کار قرار داده است، گفت: ذیل این برنامه 5 برنامه تعریف شده که تقویت زیرساخت های حمل و نقل و لجستیک و جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی و داخلی 2 راهبرد مهم است.

وی با بیان اینکه جذب سرمایه گذاری خارجی و تعریف بسته های جذاب برای سرمایه گذاری خارجی مستقیم با از طریق شرکای داخلی راهبرد مناطق آزاد است، افزود: بر اساس تفاهمنامه ای که امشب امضا شد شرکت داخلی با شریک افغانستانی 50 میلیون دلار برای ساخت 3 پست اسکله و پسکرانه آن سرمایه گذاری صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه این 3 پست اسکله سه مورد از 700 بسته سرمایه گذاری است که آماده شده است، تصریح کرد: استقبال خوبی از بز سوی سرمایه گذاران خارجی و داخلی برای این بسته های سرمایه گذاری صورت گرفته است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تاکید کرد: سرمایه گذاران داخلی و خارجی این را بدانند، هر کس در مناطق آزاد سرمایه گذاری کند طلا برداشت خواهد کرد.

عبدالملکی بیان کرد: تفاهمنامه سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری افغانستانی ها در بندر کاسپین ترانزیت و لجستیک و زیرساخت های این حوزه را تقویت می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *